Chleb jest najważniejszy

0
974

Na parterze bloku, przy Kniaziewicza, w centrum Piaseczna, choć trochę na uboczu, znajduje się lokal o wdzięcznej nazwie Piekarnia Lepioszka. 

Najpierw uwagę przyciągają okrągłe, cudownie pachnące chleby, a następnie piękny piec, trochę w kształcie beczki, ozdobiony ceramiczną mozaiką.

Co to za chleb? Jak się go wypieka? Zapytaliśmy o to właścicieli. 

 

– Kiedy odwiedzimy dowolną część świata, lokalni mieszkańcy bez wątpienia zaproponują Wam skosztowanie ich chleba. Na przykład w Meksyku najważniejsze są tacos, we Francji – bagietki, w Irlandii farls, a w Uzbekistanie – uzbecka lepioszka – opowiadają właściciele. – Od czasów starożytnych chleb w Uzbekistanie jest uważany za boskie błogosławieństwo i jest bardzo czczony. Chleb jest głową wszystkiego. Znaczenie mikroelementów pochodzących ze zbóż jest bardzo ważne dla ludzkiego organizmu! Zazwyczaj uzbeckie lepioszki są wytwarzane z mąki pszennej, wody, soli. Piecze się w specjalnych piecach, które nazywane są tandyr. To tradycyjny piec wykonany przez rzemieślników ze specjalnego rodzaju gliny z dodatkiem piasku ceramicznego. Chleby piecze się na ścianach tandyra, dzięki czemu zachowują wszystkie mikroelementy. Z pieca lepioszki wyciągane są za pomocą specjalnych narzędzi. Z lepioszki można zrobić kanapki, zjeść z gorącymi daniami, idealnie łączy się ze słodkimi dodatkami. Chleb z Tandyra to niesamowicie pyszny produkt. Każdy, kto chociaż raz spróbował lepioszki, zakochuje się w niej na całe życie. Oryginalne, chrupiące i niepowtarzalne uzbeckie chleby wypiekane są w Piekarni Lepioszka, która już od zeszłego roku cieszy swą obecnością mieszkańców Piaseczna.

Elena, właścicielka piekarni:
– Z radością informuję, że teraz posiadacze Karty Seniora lub Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca otrzymują zniżkę. Naprawdę kochamy naszych Klientów i cieszymy się z ich odwiedzin w każdą pogodę i każdy dzień tygodnia!

„Piekarnia Lepioszka” znajduje się przy ul. Kniaziewicza 45 lok. 13, w Piasecznie. 

Polecamy! Jest naprawdę pyszny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię