W Koronie grają w szachy

0
628

W marcu Korona Góra Kalwaria została przyjęta w poczet członków Polskiego Związku Szachowego.

MKS Korona Góra Kalwaria to klub sportowy, który posiada wiele zdolnych młodzieżowych drużyn piłkarskich i dobrze radzącą sobie w lidze okręgowej ekipę seniorów, a także sekcję bokserską oraz… sekcję szachów. Ta ostatnia została niedawno wyróżniona, co jeszcze bardziej przyczyni się do jej rozwoju.

W Górze Kalwarii od lat organizowane są turnieje szachowe, które angażują lokalną młodzież i nie tylko. Sekcja szachowa Korony posiada bogatą tradycję, a istnieje od 1960 roku. Obecnie prowadzi ją trener Henryk Budrewicz. Treningi szachistów odbywają się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Kalwaryjskiej, choć oczywiście czas pandemii utrudnia ich prowadzenie. Zawodnicy z powodzeniem rozwijają swoją pasję, a w marcu klub został przyjęty w poczet członków Polskiego Związku Szachowego – w głosowaniu wzięło udział sześciu członków zarządu związku i wszyscy byli „za”.

– Korona należy do Polskiego Związku Szachowego! Czekamy na zniesienie obostrzeń, dzięki którym nasi zawodnicy sekcji szachowej powrócą do treningów. Będziemy informować na bieżąco – napisała Korona Góra Kalwaria na swoim profilu na Facebooku.

Więcej informacji na temat sekcji szachowej Korony można znaleźć na jej stronie internetowej. Klub prowadzi również zbiórkę online na jej wsparcie – wpłacone kwoty zostaną przeznaczone między innymi na organizację turniejów, zakup koszulek dla zawodników oraz udział w turniejach.

Czytaj także: Rozgrywki zawieszone

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię