Reklama

Uczniowie z Kątów na pokazie mody z recyklingu

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kątach zaprezentowali się w wyjątkowym projekcie ekologicznym. Wzięli udział w wielkim finale ogólnopolskiej inicjatywy „Moda na recykling”. Wydarzenie odbyło się w Domu Kultury „Świt” na warszawskim Targówku.
Uczniowie z Kątów na pokazie mody z recyklingu

Źródło: Facebook/Gmina Góra Kalwaria - ERP.TV/ Piotr Podlewski

Młodzież z Kątów, obok rówieśników z wielu miejscowości w Polsce, współtworzyła stroje powstałe z elektrośmieci i różnego rodzaju opakowań. Projekty przygotowywały znane projektantki Alicja Prus i Ewa Ślusakowicz, a w wydarzeniu uczestniczyły również popularne postacie ze świata kultury. Na wybiegu można było zobaczyć m.in. Larę Gessler, Monikę Mrozowską, Monikę Richardson czy Piotra Zelta. Pokaz prowadziła Dorota Gardias, która nie tylko wcieliła się w rolę gospodyni, ale też sama wystąpiła w kreacji przygotowanej wspólnie z uczennicami z Kątów – Gosią Wójcik oraz Julią Świder.

Moda na ekologię

Dziewczęta, obok sukienki zaprojektowanej wcześniej w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, zaprezentowały również własnoręcznie wykonane dodatki – spódnicę i torebkę z części elektronicznych. Ich pomysłowość i zaangażowanie zostały docenione przez zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło także muzycznych akcentów – zaśpiewali Mariusz Wawrzyńczyk i uwielbiana przez nastolatków Monika Kociołek.
 

Fot. Facebook/Gmina Góra Kalwaria - ERP.TV/ Piotr Podlewski

„Moda na recykling” to projekt Europejskiej Platformy Recyklingu, którego celem jest promowanie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektronicznym i bateriami. Jak podkreślają organizatorzy, zawierają one wiele cennych surowców, które nie mogą trafiać na zwykłe wysypiska. W tegorocznej edycji, odbywającej się już po raz szósty, współuczestniczyły gminy z całej Polski, w tym także Góra Kalwaria. Wydarzeniu towarzyszył patronat burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego.

Całe przedsięwzięcie miało nie tylko artystyczny wymiar, ale przede wszystkim edukacyjny – pokazało, że recykling może być inspiracją do twórczej zabawy i jednocześnie ważną lekcją odpowiedzialności za środowisko.

 

Fot. Facebook/Gmina Góra Kalwaria - ERP.TV/ Piotr Podlewski
Fot. Facebook/Gmina Góra Kalwaria - ERP.TV/ Piotr Podlewski
Fot. Facebook/Gmina Góra Kalwaria - ERP.TV/ Piotr Podlewski

Czytaj też:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze