W niedzielę 7 grudnia w Zalesiu Dolnym odbył się tradycyjny Cross Mikołajkowy. Wydarzenie, które co roku przyciąga tłumy uczestników, stanowiło ostatni punkt z imprez biegowych organizowanych przez piaseczyńskie Stowarzyszenie Kondycja w 2025 roku. Emocji nie brakowało!
W programie znalazł się Bieg Główny na 5 kilometrów (5 pętel), Rodzinny Cross Mikołajkowy na 1 kilometr, a także marsz nordic walking na dystansie 3 kilometrów i biegi dla dzieci – Mały Mikuś (200 metrów) oraz Duży Mikuś (500 metrów).
W zmaganiach najmłodszych świetnie spisali się młodzi sportowcy Kondycji – na 200 metrów najlepszy był Antoni Pijewski z RK Athetics Warszawa, ale tuż za nim uplasowali się Michał Juchnikowski i Leonard Kacperski z piaseczyńskiego klubu. Wśród dziewcząt najszybsze były Pola Jerominek, Antonina Zawiślak (Kondycja Piaseczno) i Alicja Tralewska. Na trasie 500 metrów zwyciężyła Maria Kacperska z Kondycji, wyprzedzając Magdalenę Bogusz i Aleksandrę Gągałę. Tutaj mieliśmy podwójną wygraną Kondycji, ponieważ wśród chłopców wygrał Ignacy Gęsiarz właśnie z tej drużyny, będąc szybszym od Tymoteusza Tralewskiego i Jakuba Jerominka.
Rodzinny Cross Mikołajkowy padł łupem Jakuba Raszewskiego. Drugi był Dominik Kiljańczyk, a trzecia reprezentująca Kondycję Gabriela Kowalik.
Największe emocje towarzyszyły oczywiście Biegowi Głównemu. Rywalizacja była niezwykle wyrównana – na pierwszym podium stanął odnoszący liczne sukcesy w barwach Kondycji Krzysztof Wasiewicz (czas: 00:17:50.00). Jako drugi na metę dotarł inny zawodnik Kondycji – Tomasz Pałdyna (00:18:32.00) – który wyprzedził Dawida Gładeckiego z klubu UKS OSiR Góra Kalwaria ( 00:18:35.00).
Łącznie w Crossie Mikołajkowym, we wszystkich biegach, wystartowało ponad 250 osób. Jak to zawsze ma miejsce przy eventach z cyklu „Rozbiegajmy Piaseczno”, wszyscy uczestnicy mogli liczyć na wyjątkowe medale. Najszybsi otrzymali również statuetki i nagrody. Wielkie brawa dla zwycięzców!
























Napisz komentarz
Komentarze