W weekend majowy autobusy linii 710, 724 i 742 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy i po nowej trasie. Od 1 maja zawieszone zostają też weekendowe i świąteczne kursy linii lokalnych.
Od 1 maja w weekendy i święta zostaje zawieszone kursowanie konstancińskich linii lokalnych: L14, L15, L16, L21 i L42. Urząd Gminy tłumaczy to mniejszym zainteresowaniem pasażerów przejazdami.
-Obowiązujący w kraju stan zagrożenia epidemiologicznego spowodował, że mieszkańcy gminy w znacznym stopniu ograniczyli korzystanie z komunikacji publicznej, a autobusy linii lokalnych w weekendy i święta były niemal puste - czytamy w komunikacie gminy. -Konieczne są też cięcia wydatków. W obliczu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa przewidywany jest znaczny spadek planowanych dochodów gminy. Zmiany te mają na celu zrównoważenie aktualnych i przyszłych wpływów i wydatków budżetu.
Zarząd Transportu Miejskiego informuje z kolei o zmianie tras trzech linii: 710, 724 i 742. Od piątku (1 maja) do niedzieli (3 maja) warszawski Ursynów zostanie pozbawiony metra. Wszystko z powodu modernizacji systemu sterowania ruchem pociągów. W związku z tym sporo zmian czeka także pasażerów z Konstancina-Jeziorny. Autobusy linii 710, 724 i 742, które będą jeździć według specjalnych rozkładów jazdy na odcinkach:
710: Piaseczno (Kościelna) – … – Warszawska – Drewny – Przyczółkowa – Wilanów 06;
724: Piaseczno (Gerbera) – … – Przekorna – Drewny – Przyczółkowa – Wilanów 06;
742: Góra Kalwaria (Rynek) – … – Przekorna – Drewny – Przyczółkowa – Wilanów 06.
Z kolei z ursynowskich Kabat kursować będzie autobus zastępczy Z-39 na trasie: Os. Kabaty 05 – al. KEN – Wąwozowa – Relaksowa – Rosnowskiego – Korbońskiego – Drewny – Andrutowa 04.Dla pozostałych linii: 1 i 3 maja będą obowiązywały świąteczne rozkłady jazdy, a 2 maja – sobotnie.
Majówkowe zmiany w komunikacji
- 30.04.2020 19:05


![Skandal w policyjnych koszarach w Piasecznie. Pijany dowódca miał wykorzystać policjantkę [AKTUALIZACJA] Skandal w policyjnych koszarach w Piasecznie. Pijany dowódca miał wykorzystać policjantkę [AKTUALIZACJA]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-skandal-w-policyjnych-koszarach-w-piasecznie-pijany-dowodca-mial-wykorzystac-policjantke-aktualiza-1767880530.jpg)

















![Osiem wagonów wykolejonych - katastrofa na torach pod Piasecznem [AKTUALIZACJA]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-osiem-wagonow-wykolejonych-katastrofa-na-torach-pod-piasecznem-aktualizacja-1770120001.jpg)



![Koniec starej kotłowni przy Fabrycznej – co powstanie na jej gruzach? [WIDEO]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-koniec-starej-kotlowni-przy-fabrycznej-co-powstanie-na-jej-gruzach-1769687134.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze