W środę 22 kwietnia o godz. 18.00 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na spotkanie online z dr. hab. Jackiem Pniewskim. Temat wideokonferencji: „Fakty i mity o zmianach klimatycznych”.
Spotkanie będzie poświęcone fizycznym podstawom zmian klimatu oraz wyjaśnieniu wybranych mitów, powszechnych w mediach, także społecznościowych. Oprócz przyczyn, zostaną przedstawione skutki globalnego ocieplenia i zmian klimatu, a także źródła informacji pomiarowych, które upewniają naukowców co do prawidłowej „diagnozy”. W ostatniej części spotkania prowadzący będzie odpowiadał na pytania słuchaczy.
Dr hab. Jacek Pniewski jest zastępcą dyrektora Instytutu Geofizyki UW i popularyzatorem nauki. Doktor nauk fizycznych o specjalności optyka fourierowska i przetwarzania informacji oraz optyka. Autor wielu publikacji naukowych, członek w komitetach i organizacjach krajowych oraz zagranicznych.
Dzień Ziemi, obchodzony rokrocznie 22 kwietnia, uważany jest za największe, ekologiczne święto świata. W tym roku Konstanciński Dom Kultury planował organizację wydarzenia w formie plenerowej. Niestety w związku z panującą epidemią wydarzenie musiało zostać odwołane. Mieszkańców i wszystkich zainteresowanych zapraszamy na konferencję „Fakty i mity o zmianach klimatycznych”.
Przeczytaj!
- Pościg ulicami Konstancina. Tak zakończyła się jazda pijanego kierowcy audi [WIDEO]
- Uwaga kierowcy! Zmiany na ulicy Granicznej. Nowa organizacja ruchu od 11 maja!
- Rekordowa Gala Finałowa X edycji Pereł Mazowsza już za nami!
- Przegląd Piaseczyński, wydanie 566
- „Łomiarz” wychodzi na wolność. Czy sprawca brutalnych ataków na kobiety wróci do Konstancina?
- Mapa inwestycji deweloperskich powiatu piaseczyńskiego i okolic - wiosna 2026























Napisz komentarz
Komentarze