Od tygodnia obowiązuje zarządzenie burmistrza ograniczające handel na miejskim targowisku. Radni zatwierdzili je dziś (26 marca) na nadzwyczajnej sesji.
Zarządzenie burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego z 18 marca zakazuje handlu na targowisku miejskim przy ulicy Mariańskiej w Górze Kalwarii. Burmistrz wydał je w związku z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 oraz w związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego. Zgodnie z zaleceniami Sanepidu, zdecydował o pozostawieniu możliwości handlu niektórymi produktami. Zarządzenie dopuszcza jedynie sprzedaż artykułów spożywczych i drogeryjnych. Zamknięta została jednak hala mięsna.
Podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej 26 marca zarządzenie burmistrza zostało zatwierdzone. Zakaz handlu z ograniczeniami będzie obowiązywał do czasu jego odwołania. Niezastosowanie się do zakazu może zostać ukarane karą grzywny.
Zakaz handlu zatwierdzony
- przeglad.hgielecinski
- 26.03.2020 16:04

Data dodania:
26.03.2020 16:04
Reklama
Reklama
Reklama
KATALOG FIRM
- Budownictwo, dom i ogród
- Finanse
- Gastronomia i catering
- Kultura i Sztuka
- Komunikacja i Transport
- Komputery i Internet
- Zdrowie
- Agencje marketingowe & Reklama
- Motoryzacja
- Salony kosmetyczne, fryzjer
- Edukacja - przedszkola, szkoły, zajęcia dodatkowe
- Hotelarstwo - noclegi, sale, przyjęcia
- Sport & rekreacja
- Turystyka
- Media lokalne
- Galerie Handlowe
- Usługi
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze