Z plastiku w urzędzie i podlegających mu jednostkach zrezygnował również Konstancin-Jeziorna.
Zarządzenie w tej sprawie burmistrz Kazimierz Jańczuk podpisał na koniec grudnia 2019 roku. Urząd Miasta i Gminy oraz podlegające mu jednostki przestają korzystać z jednorazowych naczyń, pojemników czy opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych. Ograniczenia dotyczą nie tylko terenu urzędu, ale również stosowania tego typu materiałów podczas organizowanych przez gminę i jej ośrodki imprez. Zastąpią je przedmioty wielokrotnego użytku lub jednorazowe, ale wykonane w całości z materiałów podlegających kompostowaniu lub biodegradacji. W rozporządzeniu pojawił się jeden wyjątek. Aby wykorzystać zapasy i nie produkować zbędnych odpadów, do końca 2020 r. burmistrz dopuścił możliwość korzystania w magistracie i gminnych jednostkach z dystrybutorów wody źródlanej i innych napojów wyposażonych w jednorazowe kubki wykonane z tworzyw sztucznych.
Jak informuje radny Krzysztof Bajkowski z taką inicjatywą przyszli na jedno z posiedzeń Komisji Bezpieczeństwa, Oświaty, Kultury i Sportu najmłodsi mieszkańcy gminy i to ich wystąpienie stało się przyczynkiem do podjęcia decyzji o rezygnacji z plastiku przez konstanciński urząd.
Konstancin rezygnuje z plastiku
- przeglad.jferlian
- 07.01.2020 07:51

Autor: Plastikowe naczynia mają zniknąć z organizowanych przez gminę imprez
Data dodania:
07.01.2020 07:51
Reklama
Reklama
Reklama
KATALOG FIRM
- Budownictwo, dom i ogród
- Finanse
- Gastronomia i catering
- Kultura i Sztuka
- Komunikacja i Transport
- Komputery i Internet
- Zdrowie
- Agencje marketingowe & Reklama
- Motoryzacja
- Salony kosmetyczne, fryzjer
- Edukacja - przedszkola, szkoły, zajęcia dodatkowe
- Hotelarstwo - noclegi, sale, przyjęcia
- Sport & rekreacja
- Turystyka
- Media lokalne
- Galerie Handlowe
- Usługi
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze