Reklama

Obwodnica za rok

Obwodnica za rok

Autor: fot. GDDKiA

Ostatni odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy zrealizowany jest już w 70%. Na drugą stronę Wisły mamy dojechać za rok.

Prace budowlane trwają na całym liczącym blisko 20 km odcinku między węzłami Puławska i Lubelska. GDDKiA ocenia zaawansowanie prac na odcinku przechodzącym przez Ursynów i Błonia Wilanowskie na 68 %.

– Do końca zbliżają się roboty konstrukcyjne tunelu drogowego. Trwają prace ziemne związane z prowadzeniem wykopu podstropowego – wywieziono już ponad 217 tysięcy m3 ziemi – czytamy w komunikacie GDDKiA. Trasa S2 pobiegnie w tunelu przez Ursynów. Trwają też prace konstrukcyjne przy budowie mostów, w tym tego nad Wisłą, oraz nasypu między Ursynowem a węzłem Przyczółkowa. Na części odcinków drogowych wykonano już nawet pierwsze nawierzchnie asfaltowe. Prace prowadzone są również po praskiej stronie Wisły. Tu trasa częściowo będzie biegła estakadą, przez Mazowiecki Park Krajobrazowy. Na odcinku C (między węzłami Wał Miedzeszyński i Lubelska) zdecydowano o budowie dodatkowego wiaduktu, zaprojektowanego na potrzeby obsługi Centralnego Portu Komunikacyjnego.

– Poszerzenie zakresu prac na tym odcinku pozwoli uniknąć w przyszłości rozbiórki i przebudowy części węzła Patriotów, a tym samym dodatkowych utrudnień w ruchu. Wiąże się to jednak z wydłużeniem czasu na realizację tego odcinka o cztery miesiące, do grudnia 2020 r. – informuje GDDKiA. I zapewnia, że śledzi na bieżąco postępy prac na wszystkich trzech odcinkach Południowej Obwodnicy Warszawy i całość jest już wykonana w 70%.

Zgodnie z podpisanymi umowami, prace na odcinkach A i B, czyli od węzła Puławska do węzła Wał Miedzeszyński mają się zakończyć w sierpniu 2020 r. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, po przyszłorocznych wakacjach obwodnicą dojedziemy aż do Wawra. Koszt prac to ponad 2,5 mld złotych.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama