Podczas Święta Góry Kalwarii, w sobotę, odbył się 1. Górski Bieg Zająca. Jego ideą było zaangażowanie zdrowych biegaczy w start osób z niepełnosprawnościami.
– Stworzyliśmy formułę, która angażuje zdrowych biegaczy w start osób chorych. Polega na tym, że każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego (10 km) oraz biegu na 5 km, kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej bezpłatne wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem – "Zającem". Tym samym każda osoba chora i niepełnosprawna (również na wózku inwalidzkim) może wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza, który podczas całej trasy biegu opiekuje się zawodnikiem niepełnosprawnym. W ten sposób dajemy też możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy zdrowych, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km oraz 5 km – opowiadają o idei Biegów Zająca organizatorzy, czyli Fundacja Active Life.
Jednym z wolontariuszy w Górskim Biegu Zająca był burmistrz Góry Kalwarii Arkadiusz Strzyżewski. Na dystansie 10 km pobiegło aż 90 uczestników.
Gratulujemy osobom niepełnosprawnym, które przebiegły dystans 2 kilometrów, wolontariuszom oraz wszystkim uczestnikom. Zwłaszcza, że sobotni upał sprzyjał wyłącznie leżeniu w cieniu nad wodą.
Zdjęcia: UMiG Góra Kalwaria
Przeczytaj!
- Nowa linia L55 zamiast Z-1 w Konstancinie-Jeziornie od 5 maja
- Od dżumy po tężnię. Niezwykła historia konstancińskiego Parku Zdrojowego
- Planowane wyłączenia prądu w Piasecznie i okolicach
- Majówka na zamku w Czersku: wehikuł czasu do epoki pierwszych Piastów
- Nowe porządki w magistracie - radni oburzeni decyzją burmistrza
- Przegląd Piaseczyński, wydanie 521
- Majówka ze zlotem food trucków w Piasecznie!
- Wyłączenia prądu w Piasecznie i okolicach
Napisz komentarz
Komentarze