Niekontrolowany wyciek chloru na piaseczyńskim basenie zakończył się ewakuacją klientów i pracowników oraz zamknięciem pływalni.
W niedzielne popołudnie 23 grudnia obecne na basenie osoby poczuły zbyt intensywny zapach chloru. Okazało się, że jego stężenie w powietrzu jest zbyt duże. Obsługa basenu zareagowała na awarię systemu, ewakuowała wszystkie osoby na zewnątrz i powiadomiła Straż Pożarną. W chwili zdarzenia na terenie basenu przebywało w sumie 18 osób - klientów oraz pracowników. Nikomu nic się na szczęście nie stało. Miejsce wycieku zostało znalezione i zabezpieczone, a pomieszczenia przewietrzone. Basen został zamknięty dla klientów. W okresie świątecznym zgodnie z planem ma być nieczynny. Władze Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapewniają, że przed ponownym uruchomieniem obsługa basenu sprawdzi system, straż pożarna zmonitoruje skład powietrza pod kątem stężenia chloru, a sanepid zbada wodę. Wyrażają nadzieję, że nastąpi to zgodnie z planem 27 grudnia.
fot.UMiG Piaseczno
Przeczytaj!
- Targowisko w Górze Kalwarii coraz bliżej realizacji
- Wiosenne zmiany w komunikacji
- Alarm w powiecie: Marznący deszcz sparaliżuje ulice na 2 dni?
- Przegląd Piaseczyński, wydanie 554
- Tragiczna śmierć 13-letniej Oliwki – szkoła w Łazach pogrążona w żałobie
- Osiem wagonów wykolejonych - katastrofa na torach pod Piasecznem [AKTUALIZACJA]
- Zmiany w komunikacji lokalnej od 2 lutego. Nowe trasy i rozkłady jazdy
- Warszawskie ZOO wybiera Zwierzaka Roku 2025. Trwa finałowy plebiscyt





















![Osiem wagonów wykolejonych - katastrofa na torach pod Piasecznem [AKTUALIZACJA]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-osiem-wagonow-wykolejonych-katastrofa-na-torach-pod-piasecznem-aktualizacja-1770120001.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze