W piątek 12 października odbyła się uroczystość nadania nowego patrona liceum przy Chyliczkowskiej oraz przecięcia wstęgi w nowej hali gimnastycznej.
Liceum Ogólnokształcące przy Chyliczkowskiej zmieniło, pod wpływem decyzji IPN, swojego patrona. I Dywizję Kościuszkowską zastąpił, wybrany w demokratycznych wyborach przez uczniów, Witold Pilecki.
– Cieszę się szkołami im. Rotmistrza Witolda Pileckiego, których coraz więcej. Raduje mnie masowy udział młodych ludzi w biegach, marszach i innych przedsięwzięciach upamiętniających Jego Osobę – pisze córka rotmistrza Zofia Pilecka-Optułowicz w książce „Raport Witolda”, którą otrzymał każdy uczestnik piątkowej uroczystości.
W wydarzeniu wzięła udział pani Zofia oraz jej brat Andrzej Pilecki. Obecni byli także lokalni samorządowcy, powiatowi oraz z gminy Piaseczno.
Uroczystość odbyła się w nowej hali gimnastycznej. Dyrektor LO Barbara Chwedczuk, starosta Wojciech Ołdakowski oraz Andrzej Pilecki przecięli wstęgę i oficjalnie otworzyli nową halę. Z okazji otwarcia odbył się także mecz między reprezentacją powiatu, a uczniami LO. Uczniowie wygrali 6:4.

Data dodania:
17.10.2018 04:00
Reklama
Reklama
Reklama
KATALOG FIRM
- Budownictwo, dom i ogród
- Finanse
- Gastronomia i catering
- Kultura i Sztuka
- Komunikacja i Transport
- Komputery i Internet
- Zdrowie
- Agencje marketingowe & Reklama
- Motoryzacja
- Salony kosmetyczne, fryzjer
- Edukacja - przedszkola, szkoły, zajęcia dodatkowe
- Hotelarstwo - noclegi, sale, przyjęcia
- Sport & rekreacja
- Turystyka
- Media lokalne
- Galerie Handlowe
- Usługi

Napisz komentarz
Komentarze