Mieszkańcy zaproponowali uruchomienie nowej stacji przy ulicy Bielawskiej.
W konsultacjach dotyczących funkcjonowania Konstancińskiego Roweru Miejskiego w latach 2017-2020 zostały złożone łącznie dwa wnioski. W obu z nich pojawiła się propozycja uruchomienia nowej stacji systemu przy ulicy Bielawskiej, a konkretnie niedaleko przystanku autobusowego Południowa.
– Zdaniem wnioskodawców okoliczne budynki wielorodzinne zamieszkuje bardzo wiele osób, które korzystałyby z rowerów w celu dojazdu do przystanków innych środków komunikacji publicznej – czytamy na stronie internetowej gminy. Decyzja o realizacji wniosku zostanie podjęta po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego.
Przypomnijmy, że do pierwszego przetargu nie zgłosił się nikt, wobec czego gmina musiała go unieważnić. W piątek 17 marca nastąpiło otwarcie ofert drugiego postępowania. Jedyną ofertę złożyła firma Nextbike Polska – poprzedni operator systemu w Konstancinie. Cena, jaką przedstawiła, wynosi w zaokrągleniu 1 milion 335 tysięcy złotych brutto. Gmina planowała zaś przeznaczyć na inwestycję równo 800 tysięcy złotych brutto. O dalszych losach Konstancińskiego Roweru Miejskiego dowiemy się zapewne niedługo.

Data dodania:
22.03.2017 06:20
Reklama
Reklama
Reklama
KATALOG FIRM
- Budownictwo, dom i ogród
- Finanse
- Gastronomia i catering
- Kultura i Sztuka
- Komunikacja i Transport
- Komputery i Internet
- Zdrowie
- Agencje marketingowe & Reklama
- Motoryzacja
- Salony kosmetyczne, fryzjer
- Edukacja - przedszkola, szkoły, zajęcia dodatkowe
- Hotelarstwo - noclegi, sale, przyjęcia
- Sport & rekreacja
- Turystyka
- Media lokalne
- Galerie Handlowe
- Usługi
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze