Reklama

Można posiedzieć

W różnych częściach Konstancina-Jeziorny pojawiły się nowe ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. Lokalizacje części z nich wybrali seniorzy.
Można posiedzieć

Źródło: Gmina Konstancin-Jeziorna

Jak przekazał konstanciński magistrat, Zakład Gospodarki Komunalnej zamontował już 18 z 19 nowych ławek. Stanęły one m.in. przy ulicach Bielawskiej, Warszawskiej, Wilanowskiej, Literatów, Chylickiej, Bolesława Prusa i Potulickich, a także przy przystanku autobusowym przy ul. Od Lasu.

Nowe elementy małej architektury pojawiły się również na osiedlu Mirków, gdzie ustawiono sześć stojaków rowerowych. W różnych częściach miasta zamontowano także dodatkowe kosze na odpady.

Seniorzy wskazali potrzebne miejsca

Pomysł lokalizacji nowych ławek był konsultowany z Radą Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna. Podczas spotkania z przedstawicielami magistratu członkowie rady przedstawili miejsca, w których mieszkańcy najczęściej zgłaszali potrzebę ustawienia dodatkowych siedzisk. Wszystkie propozycje zostały następnie przeanalizowane pod względem technicznym i formalnym.

Miejsce na chwilę odpoczynku

Jak podkreśla urząd, nowe ławki mają poprawić komfort korzystania z przestrzeni publicznej. Są szczególnie ważne dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami czy rodziców spacerujących z małymi dziećmi. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskali kolejne miejsca, gdzie podczas spaceru można usiąść i odpocząć.

Czytaj także:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama