Reklama
Makabryczna zbrodnia

[NOWE INFORMACJE] Makabryczna zbrodnia w Raszynie! Zamordował byłą żonę, a później odebrał sobie życie na cmentarzu w Prażmowie

W czwartek, 7 maja, w Raszynie doszło do morderstwa 45 letniej kobiety pochodzenia wietnamskiego. Sprawcą był jej były mąż, Bogusław G., który po oddaniu strzału uciekł z miejsca zbrodni, a kilka godzin później został znaleziony martwy na cmentarzu w Prażmowie.
[NOWE INFORMACJE] Makabryczna zbrodnia w Raszynie! Zamordował byłą żonę, a później odebrał sobie życie na cmentarzu w Prażmowie
Dom przy ulicy Mokrej w Raszynie

Źródło: Wawa Hot News 24

Alarm w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego został uruchomiony około godziny 16:30. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zagrożeniu życia w budynku mieszkalnym położonym przy ulicy Mokrej w Raszynie, w powiecie pruszkowskim. Z ustaleń Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie wynika, że około godziny 16:00 do wynajmowanego przez pokrzywdzoną domu przybył jej były mąż, 67‑letni Bogusław G. Para nie mieszkała już razem – kobieta kilka miesięcy wcześniej wprowadziła się z dziećmi do domu w Raszynie, natomiast mężczyzna miał mieszkanie w Pruszkowie.

Po wejściu do domu 67‑latek miał kazać dzieciom wyjść z pokoju, a następnie, posługując się bronią palną, oddał jeden strzał do kobiety, powodując jej śmierć na miejscu. Po zdarzeniu uciekł z posesji samochodem. Służby powiadomił syn ofiary, dzwoniąc na numer alarmowy; gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, dzieci siedziały przed domem na ławce.

Mobilizacja służb i zabezpieczenie miejsca zbrodni

Natychmiast po przybyciu na miejsce zdarzenia ogłoszono alarm dla pełnego stanu osobowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano również policjantów Komendy Stołecznej Policji, funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz specjalistów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji. Teren wokół posesji przy ulicy Mokrej został zabezpieczony i zablokowany, co umożliwiło technikom kryminalistyki i biegłym przeprowadzenie szczegółowych oględzin.

Służby prowadziły intensywne czynności śledcze mające na celu odtworzenie dokładnego przebiegu wydarzeń oraz zabezpieczenie wszelkich śladów mogących pomóc w postępowaniu. Jednocześnie trwała szeroko zakrojona obława za podejrzanym, w którą zaangażowano liczne patrole na terenie dwóch powiatów – pruszkowskiego i piaseczyńskiego.

Finał poszukiwań na cmentarzu w Prażmowie

Około godziny 20:00 trop za poszukiwanym 67‑latkiem doprowadził funkcjonariuszy do Prażmowa w powiecie piaseczyńskim. Na terenie miejscowego cmentarza ujawniono zwłoki mężczyzny, który był sprawcą wcześniejszego zabójstwa. Bogusław G targnął się tam na własne życie. W rejonie nekropolii funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd należący do podejrzanego.

Cmentarz w Prażmowie. Fot. DG

W miejscu odnalezienia ciała przez długie godziny pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Prowadzone są szczegółowe czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności zarówno zabójstwa w Raszynie, jak i śmierci mężczyzny odnalezionego w Prażmowie. Ujawniona broń zostanie przekazana do badań balistycznych w celu ustalenia jej pochodzenia. Trwają także przeszukania lokali zajmowanych przez sprawcę i pokrzywdzoną.

Historia przemocy i wcześniejsze wyroki

– W przeszłości Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie prowadziła postępowanie przeciwko Bogusławowi G. zakończone wniesieniem w dniu 11.09.2023 r. do Sądu Rejonowego w Pruszkowie aktu oskarżenia, w którym zarzucono mężczyźnie znęcanie się psychiczne i fizyczne nad małżonką i dwójką małoletnich dzieci. Prawomocnym wyrokiem z dnia 21 listopada 2024 r. mężczyzna został skazany na karę łączną pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy z warunkowym zawieszeniem na okres próby 2 lat. Od chwili zakończenia przedmiotowego postępowania nie były prowadzone inne postępowania dotyczące tej rodziny, nie odnotowano jakichkolwiek zgłoszeń do Policji lub Prokuratury w zakresie jej funkcjonowania – poinformował prokurator Piotr Antoni Skiba, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. 

Jak ustalił dziennikarz RMF FM w przeszłości wobec mężczyzny była stosowana procedura Niebieskiej Karty. Był on także sądzony za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, a to postępowanie zakończyło się warunkowym umorzeniem. W związku ze skazaniem za znęcanie się cofnięto mu pozwolenie na broń, a posiadaną wcześniej broń zdeponowano w jednostce policji. Oznacza to, że pistolet użyty w Raszynie mężczyzna posiadał nielegalnie

Miejsce, w którym odnaleziono zwłoki Bogusław G. Fot. DG

Opieka nad dziećmi i działania prokuratury

Małoletnie dzieci pary, dzięki działaniu władz samorządowych, otrzymały niezbędną pomoc psychologiczną i zostały umieszczone w rodzinie zastępczej. Gmina zadeklarowała dalsze wsparcie dla rodzeństwa, a służby społeczne prowadzą poszukiwania dalszych krewnych dzieci.

Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa, kwalifikując czyn jako zbrodnię z art. 148 § 1 kodeksu karnego. Prowadzenie śledztwa powierzono Wydziałowi do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Sekcje zwłok kobiety i 67‑latka zaplanowano na przyszły tydzień, a ich wyniki mają pomóc w pełnym odtworzeniu przebiegu zdarzeń.

Z uwagi na dobro małoletnich sierot prokuratura zapowiada, że nie będzie udzielać szerszych informacji dotyczących szczegółów rodzinnego dramatu. 

Zdjęcia z miejsca zbrodni dzięki uprzejmości:

Czytaj też:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama