Przypomnijmy, że budowany przy ul. Chyliczkowskiej basen ma być nowoczesnym i proekologicznym obiektem sportowo-rekreacyjnym. W planach jest sześciotorowa pływalnia o długości 25 metrów i głębokości 2 metrów, a także strefa dla rodzin z dziećmi z płytszym basenem, wodnym placem zabaw, zjeżdżalniami oraz niecką z masażami wodnymi i jacuzzi.
Obiekt powstanie z wykorzystaniem ekologicznych rozwiązań, takich jak instalacje fotowoltaiczne, systemy wentylacji czy uzdatnianie wody z użyciem ozonu. Basen będzie spełniał standardy FINA i pomieści widownię na około 300 osób.
Stan obecny
Jak informuje rzeczniczka urzędu Joanna Ferlian-Tchórzewska, zakończono już prace konstrukcyjne tzw. stanu zero. W ich ramach wykonano wszystkie elementy żelbetowych niecek basenowych. Obecnie roboty koncentrują się na wznoszeniu konstrukcji pierwszej i drugiej kondygnacji nadziemnej. Rozpoczęto także prefabrykację klejonej konstrukcji drewnianej, z której powstaną hale basenowe. Zakończono również część prac związanych z infrastrukturą techniczną – wykonano m.in. żelbetowy zbiornik wody oraz przebudowę kolektora wód deszczowych.
Inwestycja na lata
Budowa basenu to jedna z największych inwestycji gminy Piaseczno. Wartość zadania wynosi blisko 100 mln zł. Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2027 roku i ma stać się ważnym punktem na rekreacyjnej mapie gminy.
W ramach inwestycji powstanie również infrastruktura towarzysząca, w tym nowe połączenie drogowe – ul. Mazurska – oraz rondo i pętla autobusowa w sąsiedztwie obiektu.
























Napisz komentarz
Komentarze