Orszak Trzech Króli przeszedł przez Piaseczno po raz drugi. Mimo dużego mrozu mieszkańcy licznie towarzyszyli Kacprowi, Melchiorowi i Baltazarowi w drodze z Domu Kultury do umieszczonego na rynku żłóbka. Najliczniejszą grupę przebierańców stanowili oczywiście mali aniołowie, którzy dzielnie znosili kilkunastostopniowy mróz, grając i śpiewając. Na barwny orszak czekały też diabły kuszące pątników rozkoszami stołu, bogactwem i władzą. Atak został jednak odparty i kolędujący tłum dotarł szczęśliwie za gwiazdą na pl. Piłsudskiego. Po złożeniu przez królów darów przyszedł czas na wspólne śpiewanie. Wszystko wskazuje na to, że ta rodzinna impreza podoba się mieszkańcom i zagości w piaseczyńskim kalendarzu na stałe.

Data dodania:
11.01.2017 06:57
Reklama
Reklama
Reklama
KATALOG FIRM
- Budownictwo, dom i ogród
- Finanse
- Gastronomia i catering
- Kultura i Sztuka
- Komunikacja i Transport
- Komputery i Internet
- Zdrowie
- Agencje marketingowe & Reklama
- Motoryzacja
- Salony kosmetyczne, fryzjer
- Edukacja - przedszkola, szkoły, zajęcia dodatkowe
- Hotelarstwo - noclegi, sale, przyjęcia
- Sport & rekreacja
- Turystyka
- Media lokalne
- Galerie Handlowe
- Usługi
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze