Reklama

Straż, biblioteka i przychodnia pod jednym dachem

W Słomczynie powstanie nowoczesny budynek, w którym znajdą się remiza OSP, filia biblioteki oraz przychodnia zdrowia.
Straż, biblioteka i przychodnia pod jednym dachem

Źródło: Gmina Konstancin-Jeziorna

Gmina Konstancin-Jeziorna planuje budowę nowoczesnego budynku wielofunkcyjnego w Słomczynie. Znajdzie się w nim: 

  • remiza Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • filia biblioteki publicznej
  • oraz przychodnia zdrowia. 

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej ma zostać ogłoszony już w połowie sierpnia.

Spotkanie w tej sprawie odbyło się w środę, 30 lipca, w konstancińskim magistracie. Wzięli w nim udział przedstawiciele gminy, OSP Słomczyn, biblioteki oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej. Jak zapowiedziano, obiekt o powierzchni około 800-1000 m² powstanie przy ul. Wilanowskiej, na gminnej działce.

– Zgodnie z przyjętymi wytycznymi, obiekt ma zostać zaprojektowany w taki sposób, aby każda z trzech gminnych jednostek miała swoją odrębną, w pełni funkcjonalną i niezależną część – zapowiedział burmistrz Michał Wiśniewski.

W części przeznaczonej dla Ochotniczej Straży Pożarnej przewidziano m.in.: 

  • garaż z trzema bramami wjazdowymi dla dwóch wozów bojowych i sprzętu technicznego,
  • dyżurkę,
  • biuro,
  • szatnie
  • i toalety. 

Filia biblioteki zostanie wyposażona w: 

  • wypożyczalnię,
  • czytelnię,
  • strefę dziecięcą,
  • magazyn,
  • zaplecze socjalne
  • i sanitariaty. 

Z kolei część medyczna ma obejmować: 

  • cztery gabinety (dwa lekarskie, stomatologiczny i zabiegowy),
  • rejestrację,
  • poczekalnię,
  • pokój socjalny,
  • pomieszczenia gospodarcze
  • i toalety.

Dodatkowo w budynku znajdzie się ogólnodostępna sala konferencyjna na około 80 osób, z zapleczem socjalnym, która będzie mogła służyć lokalnej społeczności. W planach jest również zagospodarowanie terenu wokół obiektu: 

  • powstaną parkingi dla samochodów osobowych i pojazdów strażackich,
  • plac manewrowy,
  • a jeśli pozwoli na to przestrzeń – także plac zabaw.

Gmina zapowiada, że przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej inwestycji ma zostać ogłoszony w połowie sierpnia.

Czytaj także:
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze