W Święto Niepodległości na mieszkańców czekało wiele atrakcji.
Jak co roku w Konstancinie mieszkańcy obchodzili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła msza za ojczyznę w Kościele Wzniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Następnie złożono kwiaty pod pomnikami. Później tradycyjnie miał miejsce bieg niepodległości. Meta biegu została zlokalizowana w Parku Zdrojowym, w którym trwał piknik patriotyczny. Koncert orkiestry Big Band Rondo, wspólne śpiewy, grochówka wojskowa, a także gra terenowa – na takie atrakcje mogli liczyć zebrani. Największą z nich był zaś pokaz kawaleryjski w wykonaniu Ochotniczego Szwadronu Kawalerii 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego, który odbył się w Parku Ikara naprzeciwko Hugonówki. Co prawda padający śnieg nie sprzyjał oglądaniu występu, ale i tak zgromadził on dużą liczbę osób.
– Kawaleria to byli komandosi – usłyszeli na wstępie obserwatorzy widowiska.
Uroczystości uświetnił program artystyczny „Pogodny listopad” oraz koncert światowej sławy japońskiej pianistki Yuko Kawai, który miał miejsce dwa dni później.

Data dodania:
16.11.2016 06:04
Reklama
Reklama
Reklama
KATALOG FIRM
- Budownictwo, dom i ogród
- Finanse
- Gastronomia i catering
- Kultura i Sztuka
- Komunikacja i Transport
- Komputery i Internet
- Zdrowie
- Agencje marketingowe & Reklama
- Motoryzacja
- Salony kosmetyczne, fryzjer
- Edukacja - przedszkola, szkoły, zajęcia dodatkowe
- Hotelarstwo - noclegi, sale, przyjęcia
- Sport & rekreacja
- Turystyka
- Media lokalne
- Galerie Handlowe
- Usługi
Reklama

Napisz komentarz
Komentarze