W gminie co roku w okresie jesiennym pojawiają są nowe drzewa, które mają wzbogacać krajobraz i przestrzeń publiczną. W poniedziałek 25 listopada ogłoszono, że niedługo rozpoczną się nasadzenia.
– Klony zwyczajne, graby pospolite i lipy europejskie to tylko niektóre gatunki drzew, jakie w najbliższym czasie pojawią się w konstancińskiej przestrzeni publicznej. W sumie gmina planuje posadzić – w ramach corocznych jesiennych nasadzeń – ponad 100 sztuk drzew, na co przeznaczy blisko 135 tys. zł. Umowa z wykonawcą została już podpisana – poinformował magistrat.
W planach jest posadzenie dokładnie 101 sztuk. 80 z nich to duże drzewa, w tym klony, graby, lipy, śliwy wiśniowe i czeremchy. Pozostałe to 3-letnie sosny zwyczajne.
– Nowe rośliny pojawią się w 24 lokalizacjach, w tym m.in. w Parku Zdrojowym, na osiedlach Mirków i Grapa, w sołectwie Gassy i wzdłuż ulic: Wacława Gąsiorowskiego, Królewskiej, Bielawskiej i Józefa Hlebowicza – dodał urząd.
Czytaj także:




![[NOWE INFORMACJE] Makabryczna zbrodnia w Raszynie! Zamordował byłą żonę, a później odebrał sobie życie na cmentarzu w Prażmowie [NOWE INFORMACJE] Makabryczna zbrodnia w Raszynie! Zamordował byłą żonę, a później odebrał sobie życie na cmentarzu w Prażmowie](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-nowe-informacje-makabryczna-zbrodnia-w-raszynie-zamordowal-byla-zone-a-pozniej-odebral-sobie-zy-1778255434.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze