Reklama
Odkryj serce Twojej społeczności – zapisz się na newsletter Przeglądu Piaseczyńskiego!
 

 

 

 

Zamknięcie przychodni w Głoskowie. Dyrekcja tłumaczy decyzję

Pacjentów Wiejskiego Ośrodka Zdrowia w Głoskowie zbulwersował komunikat Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie, ograniczenia funkcjonowania placówki, i to już od początku grudnia. Dyrekcja tłumaczy co stoi za wdrażaną zmianą w ośrodku zdrowia przy ul. Górnej i czy jest ona tymczasowa.
Zamknięcie przychodni w Głoskowie. Dyrekcja tłumaczy decyzję
Przychodnia w Głoskowie to jedna z pięciu placówek medycznych należących do SZPZLO w Piasecznie. Oprócz tych w Gołkowie i Piasecznie, działają także Wiejski Ośrodek Zdrowia w Zalesiu Górnym oraz WOZ w Złotokłosie.

Autor:

Jak poinformowała w tym tygodniu dyrekcja SZPZLO w Piasecznie, już od 1 grudnia wdraża istotne zmiany w ramach działania podstawowej opieki zdrowotnej w ośrodku w Głoskowie. Pacjenci, którzy leczyli się dotąd przy ul. Górnej w Głoskowie, z początkiem kolejnego miesiąca będą musieli korzystać z usług przychodni w Gołkowie w ramach dodatkowego wsparcia lekarskiego. 

Zmiana dotyczy blisko 2000 osób, w tym ponad 400 dzieci. Mieszkańcy, oburzeni tak nagłym obrotem spraw, wskazują, że gros pacjentów wiejskiego ośrodka zdrowia w Głoskowie to osoby starsze, dla których dojście czy dojazd do placówki w Gołkowie może być bardzo kłopotliwy.  

Zmiana tymczasowa?

Dyrekcja SZPZLO w Piasecznie tłumaczy, że nie mogła postąpić inaczej z uwagi na problemy kadrowe. W wydanym dziś kolejnym komunikacie przychodni, dyrektor SZPZLO Gabriela Stradomska poinformowała, że 31 października br. lekarz sprawujący podstawową opiekę zdrowotną w WOZ w Głoskowie Teresa Batarowska, złożyła wypowiedzenie łączącej ją z SZPZLO w Piasecznie umowy z zachowaniem miesięcznego terminu wypowiedzenia. 

– W związku z powyższym, dyrekcja poszukiwała w zastępstwie lekarza specjalisty, który mógłby objąć powstały z początkiem grudnia, wakat. Z uwagi na brak zainteresowania oferowanymi warunkami pracy, dyrekcja została zmuszona do czasowego ograniczenia funkcjonowania WOZ w Głoskowie – tłumaczy dyrektor Gabriela Stradomska. – Podkreślenia wymaga fakt, iż w związku z koniecznością samodzielnego przyjmowania pacjentów w tej lokalizacji, wymaganym jest, aby lekarz posiadał specjalizację z zakresu medycyny rodzinnej, tym samym, brak jest możliwości oddelegowania lekarza – rezydenta do samodzielnego przyjmowania pacjentów. Nie mniej jednak, dyrekcja prowadzi nadal działania, zmierzające do przywrócenia pełnej funkcjonalności ww. placówki – podkreśla Gabriela Stradomska.

Były skargi

Jak informuje dyrekcja SZPZLO w Piasecznie, systematycznie otrzymywała skargi dotyczące jakości opieki medycznej oferowanej przez WOZ w Głoskowie. – W związku z czym oczywistym jest, że dotychczasowe standardy opieki medycznej wymagają zmiany – dodaje dyrektorka SZPZLO.

Dyrekcja SZPZLO podkreśla też, że w ośrodku zdrowia w Gołkowie przyjmować będzie trzech lekarzy, co dla pacjentów placówki z Głoskowa oznacza wzrost obstawy lekarskiej o 200%. – Również opieka pielęgniarska zostaje przeniesiona do WOZ w Gołkowie do czasu rozwiązania problemów kadrowych – dodano w komunikacie.

W WOZ w Głoskowie na dotychczasowych zasadach działa opieka stomatologiczna. SZPZLO w Piasecznie przypomina też, że dysponuje transportem sanitarnym, który wspiera pacjentów w zakresie korzystania z usług medycznych na zasadach wynikających z właściwych przepisów, jak również realizuje wizyty domowe zgodnie z kontraktem zawartym z NFZ. 

Przychodnia w Głoskowie to jedna z pięciu placówek medycznych należących do SZPZLO w Piasecznie. Oprócz tych w Gołkowie i Piasecznie, działają także Wiejski Ośrodek Zdrowia w Zalesiu Górnym oraz WOZ w Złotokłosie.
 

CZYTAJ TEŻ:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama