Gmina podpisała aneks do umowy z firmą Lekaro, która będzie odbierać odpady od mieszkańców według starego harmonogramu.
Burmistrz Kazimierz Jańczuk porozumiał się z firmą Lekaro, która przed miesiącem zapowiedziała zakończenie świadczenia usług dla gminy z końcem lutego.
- Po długich i trudnych negocjacjach udało nam się osiągnąć ryczałtową kwotę blisko 700 tys. złotych miesięcznie – poinformował nas Kazimierz Jańczuk. To o 300 tys. złotych mniej niż żądania, które postawiło gminie Lekaro w połowie stycznia.
Firma będzie odbierać odpady z terenu gminy Konstancin-Jeziorna do końca lipca. W tym okresie będzie obowiązywał dotychczasowy harmonogram odbioru odpadów. Utrzymane zostają również obowiązujące obecnie stawki 15 zł za odpady zbierane selektywnie i 26 zł za zmieszane.
Decyzje dotyczące przyszłej gospodarki odpadami, czyli wytyczne do ogłoszenia przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów, radni podejmą na najbliższej sesji, we wtorek 5 marca.
Śmieci nie zasypią uzdrowiska
- przeglad.jferlian
- 28.02.2019 11:15

Data dodania:
28.02.2019 11:15
Reklama
Reklama
Reklama
KATALOG FIRM
- Budownictwo, dom i ogród
- Finanse
- Gastronomia i catering
- Kultura i Sztuka
- Komunikacja i Transport
- Komputery i Internet
- Zdrowie
- Agencje marketingowe & Reklama
- Motoryzacja
- Salony kosmetyczne, fryzjer
- Edukacja - przedszkola, szkoły, zajęcia dodatkowe
- Hotelarstwo - noclegi, sale, przyjęcia
- Sport & rekreacja
- Turystyka
- Media lokalne
- Galerie Handlowe
- Usługi

Napisz komentarz
Komentarze