Reklama

Spotkanie uczniów i rodziców z Sędzią Anną Marią Wesołowską

W przyszłym tygodniu odbędzie się cykl spotkań poświęconych zagrożeniom dotykającym dzieci i młodzież, a także odpowiedzialności prawnej nieletnich.
Spotkanie uczniów i rodziców z Sędzią Anną Marią Wesołowską

W dniach od 10 do 13 października 2022 r. w 11. szkołach podstawowych na terenie gminy Piaseczno odbędą się wykłady dla uczniów z Sędzią Anną Marią Wesołowską.

Podczas spotkań poruszone będą kwestie związane ze współczesnymi zagrożeniami takimi jak: internet, narkotyki, środki zastępcze, alkohol, zbyt wczesna inicjacja seksualna, przemoc rówieśnicza itp. Informacja na temat wykładów dla uczniów dostępna jest w poszczególnych szkołach. 

Gmina Piaseczno zaplanowała także spotkanie dla rodziców uczniów szkół podstawowych. Odbędzie się ono 13 października 2022 r. o godz. 17.00 w sali Biblioteki Publicznej w CEM przy ul. Jana Pawła II 55 w Piasecznie.

Sędzia Anna Maria Wesołowska omówi zasady odpowiedzialności nieletnich w świetle obowiązujących ustaw. Poruszone zostaną tematy takie jak: stosowanie środków wychowawczych przez szkołę, sytuacja dziecka w konflikcie rodzicielskim, mediacje rówieśnicze i mediacje w sprawie nieletnich oraz obowiązki dziecka wobec rodziny i szkoły.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama