Wystartowała najdroższa gminna inwestycja drogowa. Wielu kierowców ignorowało znaki i...zawracało.
Zgodnie z zapowiedziami gminy wykonawca rozpoczął prace drogowe na ul. Geodetów już we wtorek 17 sierpnia rano. Mimo, że przy rondzie Praw Kobiet stały znaki informujące o zamknięciu drogi dla ruchu i objeździe, wielu kierowców je ignorowało.

Energetyczna dostępna dla ruchu
- W związku z tym, że w ramach przebudowy ul. Energetycznej mają powstać dodatkowe dwa pasy ruchu, inwestycja będzie początkowo prowadzona dla nowej jezdni, z utrzymaniem przejezdności starej - wyjaśnia wiceburmistrz Robert Widz.

Dwie główne drogi wyprowadzające ruch z Józefosławia w kierunku ul. Puławskiej będą przebudowywane etapami, by wyłączać z ruchu poszczególne odcinki, utrzymując przejezdność na pozostałych. W pierwszym etapie na okres około 3 miesięcy zamknięty dla ruchu (z zapewnieniem dojazdu do posesji) został odcinek ul. Geodetów od Ogrodowej do ronda Praw Kobiet.
Od poniedziałku 16 sierpnia w związku z przebudową ul. Geodetów autobusy linii 739 jeżdżą zmienioną trasą. Z ul. Puławskiej skręcają dopiero w ul. Energetyczną, którą dojeżdżają do ronda Praw Kobiet, a dalej dotychczasową trasą.
Utrudnienia co najmniej do kolejnych wakacji
Zgodnie z umową wykonawca ma na realizację 18 miesięcy od momentu podpisania umowy. Wiceburmistrz Robert Widz w mediach społecznościowych mówił, że utrudnienia powinny potrwać około 10 miesięcy. Wiele będzie oczywiście zależało od tego, jaka będzie zima oraz na jakie niespodzianki wykonawca natrafi przy przebudowie infrastruktury podziemnej, w tym budowy odwodnienia ul. Geodetów.
– Oczywiście uciążliwości związane z tą inwestycją na pewno będą odczuwalne dla mieszkańców, choć staramy się je minimalizować. Mamy jednak nadzieję, że efekt przebudowy je wynagrodzi – mówi wiceburmistrz.
Na przebudowę ul. Geodetów na odcinku od ronda Praw Kobiet do ul. Puławskiej oraz ul. Energetycznej między rondem przy centrum Designer Outlet a ul. Geodetów, a także ul. Rubinowej gmina wyda ponad 39 mln zł. Choć samorządowcy zapewniali, że pozyskają dla tej inwestycji również dofinansowanie zewnętrzne.


![Skandal w policyjnych koszarach w Piasecznie. Pijany dowódca miał wykorzystać policjantkę [AKTUALIZACJA] Skandal w policyjnych koszarach w Piasecznie. Pijany dowódca miał wykorzystać policjantkę [AKTUALIZACJA]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-skandal-w-policyjnych-koszarach-w-piasecznie-pijany-dowodca-mial-wykorzystac-policjantke-aktualiza-1767880530.jpg)
















![Koniec starej kotłowni przy Fabrycznej – co powstanie na jej gruzach? [WIDEO]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-koniec-starej-kotlowni-przy-fabrycznej-co-powstanie-na-jej-gruzach-1769687134.jpg)



![Pokazy ratownictwa nad stawem miejskim w Piasecznie [WIDEO]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-pokazy-ratownictwa-nad-stawem-miejskim-w-piasecznie-1769011747.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze