W piątek 5 października odbyły się w Lesznowoli główne obchody świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości.
Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 r. Przez cały rok odbywają się z tej okazji wydarzenia. Obchody w Lesznowoli przypadły na początek października.
Bardzo ciekawe były imprezy towarzyszące – inauguracja wystawy „Jak zostałyśmy pełnoprawnymi obywatelkami wolnego państwa naszego”, historyczne gry terenowe dla harcerzy i uczniów, turniej wiedzy historycznej, ogniska niepodległościowe, a nawet Duathlon Niepodległości oraz sadzenie „Dębów Niepodległości”.
Punktem kulminacyjnym obchodów było odsłonięcie kamienia z pamiątkową tablicą przez Urzędem Gminy oraz koncert galowy „Dla Niepodległej” w szkole w Łazach.
100. rocznica odzyskania niepodległości
- przeglad.jgrela
- 10.10.2018 04:00
Data dodania:
10.10.2018 04:00
Reklama
Reklama
Reklama
KATALOG FIRM
- Budownictwo, dom i ogród
- Finanse
- Gastronomia i catering
- Kultura i Sztuka
- Komunikacja i Transport
- Komputery i Internet
- Zdrowie
- Agencje marketingowe & Reklama
- Motoryzacja
- Salony kosmetyczne, fryzjer
- Edukacja - przedszkola, szkoły, zajęcia dodatkowe
- Hotelarstwo - noclegi, sale, przyjęcia
- Sport & rekreacja
- Turystyka
- Media lokalne
- Galerie Handlowe
- Usługi

Napisz komentarz
Komentarze