Na skrzyżowaniu ulic Marianki i Budowlanych w Górze Kalwarii trzech kierowców dopuściło się celowego wprowadzania pojazdów w poślizg. Choć zdarzenia miały miejsce w różnym czasie, łączyło je to samo miejsce i charakter zachowania. Sprawcy prowadzili różne samochody i byli w różnym wieku, jednak ich działania miały wspólny finał. O zdarzeniach poinformowano Komisariat Policji w Górze Kalwarii. Kluczowe okazały się nagrania z miejskiego monitoringu, obsługiwanego przez Straż Miejską, które pozwoliły odtworzyć przebieg sytuacji i ustalić kierujących.
Źródło: KPP w Piasecznie
Monitoring pomógł ustalić sprawców
Policjant prowadzący sprawę zabezpieczył materiał wideo, który jednoznacznie potwierdził wykroczenia. Odpowiedzialności nie uniknęli: 29-letni kierowca BMW, 23-letni kierowca Mercedesa oraz 21-letni kierowca BMW. Każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości od 1500 do 2500 zł oraz otrzymał od 10 do 12 punktów karnych. Sankcje zależały m.in. od okoliczności zdarzenia, w tym stopnia zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Nowe przepisy i konsekwencje
Od końca marca 2026 roku obowiązują przepisy wprost odnoszące się do tzw. driftowania na drogach publicznych. Zgodnie z art. 86c Kodeksu wykroczeń, celowe wprowadzanie pojazdu w poślizg podlega karze grzywny nie niższej niż 1500 zł, a w przypadku stworzenia zagrożenia – co najmniej 2500 zł. Praktyka ta wiąże się z utratą kontroli nad pojazdem i może stanowić zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dodatkowo bywa uciążliwa dla mieszkańców ze względu na hałas i pisk opon.

![Popisy driftujących beemek zakończone interwencją policji [ZOBACZ WIDEO] Popisy driftujących beemek zakończone interwencją policji [ZOBACZ WIDEO]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/xl-popisy-driftujacych-beemek-zakonczone-interwencja-policji-1782301506-full.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze