Reklama

AED dla Józefosławia. Strażacy ruszają ze zbiórką

Ochotnicza Straż Pożarna w Józefosławiu rozpoczęła zbiórkę na zakup zewnętrznego defibrylatora AED. Urządzenie ma zostać zamontowane przy budynku remizy i być dostępne dla mieszkańców przez całą dobę.
AED dla Józefosławia. Strażacy ruszają ze zbiórką

Defibrylator AED to urządzenie, które może przywrócić prawidłową pracę serca jeszcze przed przyjazdem ratowników. Jest zaprojektowane tak, by mógł z niego skorzystać każdy – prowadzi użytkownika krok po kroku za pomocą poleceń głosowych i wizualnych. Jak podkreślają strażacy, nagłe zatrzymanie krążenia może zdarzyć się każdemu – w domu, na spacerze czy podczas aktywności fizycznej. W takich sytuacjach kluczowe są pierwsze minuty. Szybkie użycie AED znacząco zwiększa szanse przeżycia, dlatego tak ważne jest, aby urządzenie znajdowało się jak najbliżej miejsca zdarzenia i było dostępne o każdej porze.

Pomoc całą dobę

By zakupić urządzenie, strażacy założyli internetową zbiórkę na kwotę 3500 zł. Zebrane pieniądze mają pokryć zakup defibrylatora, specjalnej zewnętrznej szafki z alarmem i ogrzewaniem, a także montaż urządzenia w ogólnodostępnym miejscu przy remizie. Dzięki temu sprzęt będzie mógł działać przez cały rok – niezależnie od warunków atmosferycznych.

Plan zakłada, że urządzenie będzie dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W sytuacji zagrożenia życia każdy będzie mógł z niego skorzystać. Strażacy podkreślają, że to inwestycja w bezpieczeństwo całej lokalnej społeczności. 

Czytaj także:
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama