Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeprowadzili kontrolę stoisk handlowych, gdzie – jak wynikało z ich ustaleń – mogły być sprzedawane nielegalne produkty. W trakcie działań zabezpieczono odzież i akcesoria oznaczone znakami towarowymi znanych światowych marek.
Towary te, według policji, mogły trafić do sprzedaży i wprowadzać klientów w błąd. Zgodnie z przepisami za wprowadzanie do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Wstępnie oszacowano, że wartość strat poniesionych przez właścicieli marek może wynosić około 30 tys. zł. W związku ze sprawą zarzuty usłyszała 46-letnia kobieta.
Walka z „szarą strefą”
Jak podkreśla policja, tego typu działania są elementem walki z nielegalnym obrotem towarami i tzw. „szarą strefą”. Funkcjonariusze regularnie kontrolują miejsca, w których może dochodzić do sprzedaży podróbek.
Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.
Czytaj także:






![[NOWE INFORMACJE] Makabryczna zbrodnia w Raszynie! Zamordował byłą żonę, a później odebrał sobie życie na cmentarzu w Prażmowie [NOWE INFORMACJE] Makabryczna zbrodnia w Raszynie! Zamordował byłą żonę, a później odebrał sobie życie na cmentarzu w Prażmowie](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-nowe-informacje-makabryczna-zbrodnia-w-raszynie-zamordowal-byla-zone-a-pozniej-odebral-sobie-zy-1778255434.jpg)


















![Odnowiony dworek w Lesznowoli już otwarty! [WIDEO]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-odnowiony-dworek-w-lesznowoli-juz-otwarty-1778858204.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze