Reklama

Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tarczynie ogłosił wyniki tegorocznej edycji konkursu na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, który jak co roku przyciągnął wielu twórców i miłośników świątecznej tradycji.
Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową w Tarczynie

Autor: Eliza Karaśkiewicz

Źródło: GOKiS Tarczyn

Konkurs organizowany jest od wielu lat w okresie Bożego Narodzenia i skierowany jest zarówno do uczestników indywidualnych, jak i grupowych, startujących w kilku kategoriach. Tegoroczna edycja – jak podkreślają organizatorzy – przerosła oczekiwania pod względem liczby zgłoszeń oraz poziomu artystycznego prac.

Zaprezentowane szopki wykonano z bardzo różnorodnych materiałów. Jury zwracało uwagę na ich indywidualny charakter, precyzję i misterność wykonania, ale także na prostotę, humor oraz ciekawe, czasem nowoczesne interpretacje tradycyjnego motywu stajenki betlejemskiej.

Szczególne uznanie wzbudziła również szopka wykonana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Rajskie Jabłuszka” w Stefanówce. Choć praca ta została przygotowana poza konkursem, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem, że dyrektor GOKiS zapowiedziała rozszerzenie regulaminu kolejnej edycji konkursu o nowe kategorie oraz uhonorowanie autorek podczas gali wręczenia nagród.

Uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów i uczestników konkursu odbędzie się 16 stycznia o godzinie 15.00 w foyer Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Tarczynie. 

Czytaj także:
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze