W piątek 19 grudnia około godziny 18:25 w rejonie miejscowości Jeziórko w gminie Prażmów doszło do tragicznego zdarzenia na torach kolejowych. Według wstępnych ustaleń pociąg Kolei Mazowieckich relacji Nasielsk–Góra Kalwaria uderzył w kobietę, która znajdowała się na torach. Wypadek miał miejsce pomiędzy stacjami Ustanówek a Czachówek Górny, tuż przed przejazdem kolejowym w ciągu ul. Leśnej, między Uwielinami a Krępą.
Czynności pod nadzorem prokuratora
Na miejsce wysłano pięć zastępów straży pożarnej, w tym jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, a także policję, Służbę Ochrony Kolei oraz zespół ratownictwa medycznego. Pomimo podjętej natychmiast akcji, kobieta poniosła śmierć na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Teren zdarzenia został zabezpieczony, a czynności prowadzone są pod nadzorem prokuratora.
W chwili wypadku w składzie podróżowało około trzydziestu pasażerów. Przesiadali się oni do podstawionego pociągu przy asyście strażaków. Ruch na trasie kolejowej Warszawa–Radom przez pewien czas odbywał się wahadłowo. Jak poinformowały Koleje Mazowieckie, z powodu zdarzenia występowały opóźnienia pociągów sięgające około 20 minut.





















![Jarmark Bożonarodzeniowy rozświetlił rynek w Górze Kalwarii [WIDEO]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-jarmark-bozonarodzeniowy-rozswietlil-rynek-w-gorze-kalwarii-1765797926.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze