Reklama

Pijany kierowca wpadł dzięki reakcji świadka i policji

Czujność świadka i szybka interwencja policji zapobiegły tragedii - w Piasecznie zatrzymano pijanego kierowcę z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów, który był także poszukiwany przez sąd.
Pijany kierowca wpadł dzięki reakcji świadka i policji

Źródło: KPP Piaseczno

W sobotnią noc na ulicy Armii Krajowej w Piasecznie zatrzymano 45-letniego mężczyznę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał zgłoszenie od świadka, który zauważył nietrzeźwego kierowcę przy stacji paliw. Policjanci po przybyciu na miejsce potwierdzili, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że zatrzymał się jedynie, by zatankować i dokupić alkohol.

Sprawdzenie danych kierującego wykazało, że był on wcześniej karany za jazdę po pijanemu, miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany celem odbycia wyroku więzienia za wcześniejsze przestępstwo drogowe.

Mężczyzna trafił do aresztu, a pojazd na policyjny parking depozytowy. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a zgodnie z decyzją sądu najbliższe 10 miesięcy spędzi w zakładzie karnym. 

Czytaj także:
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze