Już wkrótce Góra Kalwaria wzbogaci się o wyjątkowe miejsce – rowerowe miasteczko ruchu drogowego. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w wysokości 417 816 zł w ramach konkursu „Powstanie ogólnodostępnej infrastruktury publicznej”, zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Perły Mazowsza”.
To jedna z trzech inicjatyw, które zdobyły środki w tegorocznej edycji konkursu. Projekt został wysoko oceniony i otrzymał maksymalny poziom intensywności pomocy – 75% kosztów kwalifikowanych.
Edukacja przez zabawę
Rowerowe miasteczko, to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i młodzieży. Ma zostać ulokowane pomiędzy boiskiem do streetballa a pump trackiem. To właśnie tu, w bezpiecznych warunkach, dzieci będą mogły uczyć się zasad poruszania się po drogach – zarówno jako piesi, jak i rowerzyści.
Na specjalnie przygotowanym terenie powstaną asfaltowe ścieżki, skrzyżowania, przejścia dla pieszych, znaki drogowe i sygnalizacja świetlna – wszystko, co przypomina prawdziwe ulice, ale w pomniejszonej, edukacyjnej wersji.
Tego typu infrastruktura służy nie tylko rozrywce. Miasteczko stanie się ważnym narzędziem wspierającym lokalne szkoły i przedszkola. Dzieci będą mogły w praktyce ćwiczyć bezpieczne zachowania na drodze – od sygnalizowania skrętu, po prawidłowe przejazdy przez skrzyżowania.
Dla dzieci, rodzin i całej społeczności
Rowerowe miasteczko ma także wymiar integracyjny. Będzie ogólnodostępne, co oznacza, że z infrastruktury będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy – nie tylko zorganizowane grupy szkolne, ale także rodziny w weekend czy młodzież po lekcjach.



![Skandal w policyjnych koszarach w Piasecznie. Pijany dowódca miał wykorzystać policjantkę [AKTUALIZACJA] Skandal w policyjnych koszarach w Piasecznie. Pijany dowódca miał wykorzystać policjantkę [AKTUALIZACJA]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-skandal-w-policyjnych-koszarach-w-piasecznie-pijany-dowodca-mial-wykorzystac-policjantke-aktualiza-1767880530.jpg)

















![Koniec starej kotłowni przy Fabrycznej – co powstanie na jej gruzach? [WIDEO]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-koniec-starej-kotlowni-przy-fabrycznej-co-powstanie-na-jej-gruzach-1769687134.jpg)


![Pokazy ratownictwa nad stawem miejskim w Piasecznie [WIDEO]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-pokazy-ratownictwa-nad-stawem-miejskim-w-piasecznie-1769011747.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze