Reklama

Konstanciński urząd ewakuowany?

We wtorek (17 czerwca) pod konstancińskim urzędem pojawiły się wozy strażackie. Na szczęście tylko w ramach ćwiczeń.
Konstanciński urząd ewakuowany?

Źródło: Urząd Gminy Konstancin-Jeziorna

17 czerwca w Urzędzie Gminy Konstancin-Jeziorna odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe. Szybka ewakuacja pracowników i interesantów, a także symulowany dym i alarm, pozwoliły przetestować gotowość na wypadek zagrożenia.

Na miejsce błyskawicznie przyjechały służby ratunkowe: strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, Straży Pożarnej w Konstancinie-Jeziornie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie. Sprawnie zlokalizowali źródło zadymienia, „ugasili” pożar i udzielili pomocy poszkodowanej osobie. Dodatkowo zaprezentowali, jak używać defibrylatora AED i przypomnieli zasady pierwszej pomocy. Ewakuowane osoby z ogromnym zainteresowaniem obserwowały prowadzone działania, słuchały wykładu na temat resuscytacji i ratowania ludzkiego życia.

fot. Urząd Gminy Konstancin-Jeziorna

Celem ćwiczeń było sprawdzenie gotowości osób i skuteczności procedur na wypadek zagrożenia. Całość przebiegła sprawnie i bez zakłóceń – po kilkunastu minutach urzędnicy wrócili do pracy, a interesanci mogli kontynuować załatwianie swoich spraw.

fot. Urząd Gminy Konstancin-Jeziorna
fot. Urząd Gminy Konstancin-Jeziorna
fot. Urząd Gminy Konstancin-Jeziorna
Czytaj także:
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Przegląd Regionalny. MIKAWAS Sp. z o.o. z siedzibą w Piasecznie przy ul. Jana Pawła II 29A, jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Link do Polityki prywatności: LINK

Komentarze