Odkryj serce Twojej społeczności – zapisz się na newsletter Przeglądu Piaseczyńskiego!

Sukces Oliwii Paradowskiej na mistrzostwach w biegach przełajowych!

Zawodniczka piaseczyńskiego Stowarzyszenia Kondycja wywalczyła złoty medal podczas rywalizacji w Pile.
Oliwia Paradowska była najlepsza na dystansie 3 kilometrów

Źródło: FB: Stowarzyszenie Kondycja

W dniach 5-6 kwietnia na terenach leśnych przy lotnisku w Pile odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. To prestiżowa impreza sportowa, która skupia najlepszych biegaczy z całego kraju. Uczestniczą w niej reprezentanci uniwersytetów, politechnik oraz innych szkół wyższych. W rywalizacji znakomicie spisała się Oliwia Paradowska, zawodniczka Kondycji Piaseczno, która pobiegła w barwach Politechniki Gdańskiej.

Oliwia wzięła udział w biegu na dystansie 3 kilometrów. Udało jej się osiągnąć czas 10:18,48 i tym samym zająć pierwsze miejsce na podium! Jako druga bieg z wynikiem 10:22,32 ukończyła Aleksandra Bereśniewicz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), zaś trzecia na metę dotarła Sylwana Gajda (Uniwersytet Warszawski, czas: 10:35,91). Znakomity rezultat piaseczyńskiej medalistki przyczynił się do wygranej zespołu z Gdańska w klasyfikacji drużynowej.

Również w biegu na 3 kilometry 43. lokatę zajęła inna zawodniczka Kondycji Piaseczno – Joanna Makuch. Startowała ona także w sztafecie 4 razy 1500 metrów, gdzie ze swoją drużyną zajęła 15. miejsce.

W biegu na 4,5 kilometra brało udział dwóch sportowców Kondycji: Bartosz Kucharski, który uplasował się na 16. miejscu i Rafał Zabłoński (67. pozycja i 24. miejsce razem ze swoim zespołem w sztafecie).

– Cieszymy się, że nasi zawodnicy niezmiennie należą do czołówki biegaczy z całej Polski! Po tak dobrych występach nie możemy się doczekać kolejnych startów, które już powoli widać na horyzoncie – opisuje Stowarzyszenie Kondycja.

Gratulujemy świetnych wyników na mistrzostwach!