Odkryj serce Twojej społeczności – zapisz się na newsletter Przeglądu Piaseczyńskiego!

Półmetek rozgrywek za nimi. Siatkarze z Konstancina z dorobkiem 4 zwycięstw

W ostatnim meczu w 2023 roku zawodnicy SPS Konstancin-Jeziorna przegrali na wyjeździe z rywalami 2:3.
SPS Konstancin-Jeziorna walczy o punkty w II Mazowieckiej Lidze Seniorów

Źródło: FB: SPS Konstancin-Jeziorna Seniorzy

Obecny sezon II Mazowieckiej Ligi Seniorów w siatkówce rozpoczął się dla konstancinian znakomicie, ponieważ na inaugurację zespół pokonał we własnej hali 3:2 RKS Bór Regut. Niedługo później drużyna odniosła swoje 2. zwycięstwo z rzędu, wygrywając na wyjeździe 3:1 z Olimpem Skaryszew. To nie był koniec świetnej passy.

W listopadzie siatkarze z Konstancina-Jeziorny zmierzyli się na własnym terenie z GKS Jastrzębia. Mimo porażki w pierwszym secie gospodarze zaprezentowali świetną formę i poradzili sobie 3:1 z przeciwnikami. 20 punktów zanotował wówczas Łukasz Węcłaś, który po pojawieniu się na boisku odmienił grę całego zespołu.

W hicie kolejki przeciwko GLKS Nadarzyn emocji nie brakowało. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale wtedy do głosu doszli goście z uzdrowiska, którzy wygrali kolejne części. W decydującym secie wynik był jednak na korzyść rywala (15:13). W następnej kolejce również zwycięsko ze starcia wyszli siatkarze przeciwnej drużyny – Olymp Błonie wygrał u siebie z Konstancinem 3:1.

Ogromnym sukcesem okazało się pierwsze grudniowe spotkanie. Wyjazd do Wolanowa był niesamowicie udany – SPS triumfował w rywalizacji z miejscowym Jaguarem 3:0. Był to ostatni mecz rundy. W miniony weekend konstancińscy siatkarze rozpoczęli już rundę rewanżową. Tym razem to RKS Bór Regut ucieszył swoich kibiców, pokonując klub 3:2.

Po 7 meczach SPS ma na swoim koncie 13 punktów i zajmuje 4. pozycję w tabeli. Tyle samo oczek posiada Nadarzyn, a o 1 więcej GKS Jaguar Wolanów oraz lider Olymp Błonie. 13 stycznia Konstancin-Jeziorna podejmie u siebie Olimp Skaryszew.