Odkryj serce Twojej społeczności – zapisz się na newsletter Przeglądu Piaseczyńskiego!

Za nami 10. Cross Mikołajkowy

To już okrągła edycja biegu w czapkach mikołajowych. Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w wydarzeniu.
Wspaniała atmosfera na mikołajkowym biegu

Autor: Grażyna Krawczyk

W niedzielę 3 grudnia odbył się 10. już Cross Mikołajkowy. Wydarzenie z cyklu imprez biegowych organizowanych przez piaseczyńskie Stowarzyszenie Kondycja co roku przyciąga wielu miłośników biegania, którzy w żadnym wypadku nie boją się niskich temperatur. Start i meta biegu zostały zlokalizowane w pięknej scenerii na terenie Górek Szymona w Piasecznie. Nastrój był wybitnie świąteczny, ponieważ pogoda dopisała i w pełnej śniegu, zimowej aurze zawodnicy – zarówno ci najmłodsi, jak i starsi – walczyli o statuetki, starając się uzyskać jak najlepszy rezultat.

Bieg obejmował następujące dystanse: Cross Mikołajkowy na 5 kilometrów (5 pętli), Cross Rodzinny na 1 kilometr oraz Marsz Mikołajkowy z kijkami nordic walking na 3 kilometry. Krótsze dystanse odbyły się jednocześnie. Oprócz tego miał miejsce bieg dla dzieci – Mały Mikuś na 500 metrów – w którym pobiegły osoby z rocznika 2014 i młodsze.

W Crossie Rodzinnym najszybszy był Kilian Mika z Kondycji Piaseczno, który dotarł na metę z czasem 00:03:25. Drugi stopień podium należał do Jakuba Bieleckiego (00:03:39), a trzeci do Damiana Rożeja z Galaxy Bridge (00:03:48). Z pań najlepiej spisała się Maja Bętkowska (00:04:37). Marsz zakończył się zwycięstwem Grzegorza Podgórskiego z Outsiders NW Team – jego wynik to 00:18:00.

Rywalizację na 5 kilometrów zdominowali reprezentanci Kondycji. Cały bieg wygrał Bartosz Kucharski (00:17:26), po srebro sięgnął Piotr Szczepański (00:18:05), zaś po brąz Tymek Cichacki (00:18:58). Wśród kobiet najlepsza była Oliwia Paradowska (00:20:14).

Wysokie miejsca zajęła reprezentacja „Przeglądu Piaseczyńskiego” – 20. lokatę wywalczył Jarosław Mika (00:23:24) i 35. Amelia Mika (00:25:38). Z tego miejsca gratulujemy również Danielowi Putkiewiczowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Piaseczno, który mając czas 00:29:16, uplasował się na 48. pozycji.

Tradycyjnie dla wszystkich uczestników nie zabrakło wyjątkowych medali. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!