Odkryj serce Twojej społeczności – zapisz się na newsletter Przeglądu Piaseczyńskiego!

Kondycja Piaseczno na podium w biegach przełajowych

Reprezentacja Kondycji Piaseczno przywiozła trofea zarówno z zawodów wojewódzkich, jak i ogólnopolskich. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny!
Srebrne medale zawodniczek Kondycji Piaseczno

Źródło: Fot. FB: Stowarzyszenie Kondycja

W sobotę 25 listopada w Zielonej Górze odbyły się 95. Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W rywalizacji, która skupia najlepszych lekkoatletów w kraju, uczestniczyli sportowcy piaseczyńskiej Kondycji i ponownie pokazali siłę swojego potencjału.

W biegu na 2 kilometry w kategorii wiekowej do lat 20 startowały Julianna Multan (czas 0:07:46) i Maia Zatorska (0:07:57), które uplasowały się kolejno na 4. i 6. miejscu. Na dystansie 3 kilometrów do lat 18 walczyli Kilian Mika (0:11:00) oraz Bartosz Kalinowski (0:11:13). Panowie zajęli 30. i 39. pozycję na 70 zawodników. W biegu kobiet na tej samej długości trasy, również do lat 18, 42. była Matylda Asłanowicz (0:13:50). Kondycja rywalizowała także na 5 kilometrów – tutaj w U18 25. czas zanotował Tymoteusz Cichacki (0:17:58), zaś w U20 16. miał Jan Antonowicz (0:17:23).

Najwięcej emocji dostarczył bieg na 4 kilometry kobiet. Kondycję reprezentowały 3 zawodniczki: Aleksandra Płocińska, Oliwia Paradowska i Joanna Makuch. Złota medalistka 99. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce była niesamowicie blisko 1. stopnia podium, ostatecznie uzyskując czas 0:14:17, który zapewnił jej srebrny medal. Zwyciężczynią była Eliza Megger z klubu LKS Pszczyna, która w sierpniu wspólnie z Olą reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata. Bardzo wysoko uplasowała się także Oliwia Paradowska (0:14:59) – zakończyła bieg na 7. pozycji – i zdobyła srebro w kategorii młodzieżowej U23. Joanna Makuch (0:16:24) wywalczyła 28. miejsce i 13. w U23.

32. na 4 kilometry wśród mężczyzn był Bartosz Kucharski (0:13:46). Na 9 kilometrach z kolei mierzył się z przeciwnikami Piotr Szczepański (0:29:59). Reprezentant Kondycji zajął 11. miejsce.

Przypomnijmy, że tydzień wcześniej piaseczyńska drużyna przywiozła mnóstwo medali z Mistrzostw Warszawy i Mazowsza rozgrywanych na terenach stołecznej Akademii Wychowania Fizycznego. Mimo niesprzyjającej pogody zespół wywalczył świetny wynik.