Rodzice uczniów „krauzówki” narzekają na zbyt krótki cykl zielonego światła na przejściu dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej 722.
Wprawdzie utworzona kilka lat temu sygnalizacja świetlna dla pieszych w okolicach skrzyżowania ul. Pod Bateriami z al. Kasztanów znacznie ułatwiła przejście przez ruchliwą drogę wojewódzką, ale nadal budzi obiekcje części okolicznych mieszkańców. Z problemem zbyt krótkiego cyklu zielonego światła dla pieszych zwróciła się do nas jedna z mieszkanek ul. 3 Maja.
– Zielone światło dla pieszych pali się tak krótko, że jeśli na przejściu czeka większa grupa dzieci, to ostatnie przechodzą już na czerwonym – zwraca uwagę nasza czytelniczka. – Nie mówiąc już o osobie starszej czy mającej problemy z poruszaniem się. Taki człowiek nie ma szans przejść na zielonym świetle.
Ojciec jednego z uczniów „krauzówki” zwraca uwagę na jeszcze jeden problem z istniejącym przejściem dla pieszych. Od strony al. Kasztanów tuż za wąskim chodnikiem prowadzącym do przejścia znajduje się rów.
– Nie jest on w żaden sposób zabezpieczony – zwraca uwagę mężczyzna. – Naprawdę niewiele trzeba, żeby ktoś kogoś niechcący popchnął czy po prostu stracił równowagę, wymijając osoby poruszające się w przeciwnym kierunku. Zwłaszcza, że przejście łączy też drogi rowerowe i naprawdę sporo osób pokonuje je rowerami – zauważa. Rzeczywiście, nawet jeśli rowerzysta stosuje się do przepisów i pokonuje przejście dla pieszych prowadząc rower, to zaraz po przekroczeniu ulicy musi nim zakręcić, zostawiając niewiele miejsca dla innych pieszych czy rowerzystów.
Warto pamiętać, że w tym roku ma wreszcie nastąpić długo oczekiwana przebudowa całego skrzyżowania, w tym przejścia dla pieszych.
– W tej chwili czekamy na ZRID dla tej inwestycji – informuje p.o. naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowych i Inżynierii Ruchu Anna Bednarska. Gmina zamierza wykonać inwestycję w porozumieniu z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Na ten cel w budżecie zapisano 2,4 mln zł. Projekt zakłada również wykonanie przejazdu rowerowego. Porozumienie z MZDW dotyczące zasad prowadzenia robót i ewentualnego współfinansowania zadania nie zostało jednak jeszcze podpisane.
Przeczytaj!
- Drewniana Leśniczówka z Konstancina-Jeziorny wpisana do rejestru zabytków [FOTO]
- Koniec z "dzikim" parkowaniem na Sienkiewicza. W Internecie już huczy!
- Maturzyści z Piaseczna zmierzyli się z rozszerzonym angielskim
- Z trzema sądowymi zakazami za kierownicą – 21-latek błyskawicznie trafił przed sąd
- Mieszkańcy chcą dodatkowego przystanku
- Groźne zdarzenie drogowe na ul. Gołkowskiej w Piasecznie. Policja poszukuje świadków
- Przegląd Piaseczyński, wydanie 522
- Majówka ze zlotem food trucków w Piasecznie!
- Wyłączenia prądu w Piasecznie i okolicach
Napisz komentarz
Komentarze