Reklama

Zza dostawczaka wprost pod osobówkę

O sporym szczęściu może mówić 55-latek, który wpadł zza zaparkowanego auta dostawczego wprost pod koła jadącej skody.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Jak podkreślają policjanci, na drodze niejednokrotnie wystarczy krótka chwila nieuwagi, moment roztargnienia by doszło do błędu, który może kosztować nas zdrowie, a nawet życie. Tak było w tym przypadku, choć na szczęście zdarzenie nie zakończyło się poważnymi obrażeniami. 

W czwartek 16 maja przy ulicy Puławskiej w Piasecznie 55-letni mężczyzna nie upewnił się czy nic nie jedzie i wyszedł nagle zza stojącego auta, wpadając wprost pod koła jadącej skody. - W tej sytuacji kierująca pojazdem nie miała najmniejszych szans, by zauważyć pieszego, który nagle pojawił się przed jej maską. To zdarzenie, zakończyło się obrażeniami niezagrażającymi życiu i zdrowiu mężczyzny. Dobrze jednak wiemy, że nie zawsze tak się dzieje - mówi st. asp. Magdalena Gąsowska, rzeczniczka piaseczyńskiej policji. - Opublikowany film niech będzie przestrogą dla innych. Pamiętajmy, że prawa fizyki nie da się oszukać, a niechroniony pieszy w zderzeniu z samochodem zawsze ma dużo mniejsze szanse.. Nie warto więc ryzykować, bo to ryzyko się nie opłaca.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 14 Prawa o ruchu drogowym, pieszemu zabrania się:

1. wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów:

-bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
-spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
2. przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;

3. zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko;

4. przebiegania przez jezdnię lub drogę dla rowerów;

5. chodzenia po torowisku;

6. wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;

7. przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych lub drogę dla pieszych i rowerów od jezdni lub drogi dla rowerów, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują;

8. korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, drodze dla rowerów, torowisku lub przejściu dla pieszych.

CZYTAJ TEŻ: 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama