Wyzwania, sukcesy i przekleństwa

0
521

W ostatniej debacie przed drugą turą wyborów kandydaci zmierzyli się z wieloma pytaniami dotyczącymi nie tylko gospodarowania gminą, ale też bardziej osobistymi.

W poniedziałkowy wieczór, blisko tydzień przed II turą wyborów, Wojciech Ołdakowski czy Daniel Putkiewicz spotkali się na kolejnej debacie. Zorganizowane przez naszą redakcję oraz Młodzieżową Radę Gminy spotkanie odbyło się w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49. Wprawdzie kandydaci na burmistrza zasiedli w wygodnych fotelach, ale zmierzyć się musieli z nie zawsze wygodnymi pytaniami. Prowadzący debatę redaktor naczelna Przeglądu Piaseczyńskiego Agnieszka Zofia Piechowska oraz sekretarz MRG Jakub Podraza pytali o pomysły na zagospodarowanie centrum miasta, realne inwestycje dedykowane młodzieży, stosunek do wykorzystywania alternatywnych źródeł energii, realizację inwestycji z zakresu kultury – sali widowiskowej i kina, wynagrodzenia nauczycieli, organizację imprez i koordynację prac drogowych. Obaj samorządowcy mieli też okazję zadać kontrkandydatowi dwa własne pytania. Wojciech Ołdakowski zapytał Daniela Putkiewicza o pomysł na ochronę doliny Jeziorki przed degradacją oraz 3-4 inwestycje, które obiecuje w pełni zrealizować w najbliższej kadencji. Swoje pytania ubiegającym się o najważniejsze stanowisko w gminie zadali też mieszkańcy. Putkiewicz z kolei chciał uzyskać od Ołdakowskiego odpowiedź na pytanie o plany związane z pałacem zlokalizowanym w parku miejskim oraz alternatywne pomysły na ożywienie handlu i zapewnienie miejsc parkingowych interesantom po zapowiadanej likwidacji strefy płatnego parkowania. Obaj kandydaci musieli się zmierzyć również z pytaniami od publiczności. Pytali o kolejkę wąskotorową, windy w urzędzie gminy, kino, basen, zagospodarowanie terenu na tyłach ZSRCKU, ale też o wykształcenie oraz uczciwość. Na zakończenie publiczność miała okazję poznać odpowiedzi obu panów na pytania z tzw. Kwestionariusza Pivota. Wiemy już więc jaki nasi kandydaci dźwięk najbardziej lubią, jakiego przekleństwa używają najczęściej, co ich motywuje i zniechęca oraz że zawód marzeń obu panów to bycie burmistrzem. O tym, którego marzenie spełni się w najbliższym czasie wyborcy zdecydują już w niedzielę 4 listopada.

Obecni na debacie mieszkańcy w ankiecie podsumowującej uznali, że lepiej wypadł w niej Daniel Putkiewicz, który uzyskał 52 głosy wobec 13 oddanych na Wojciecha Ołdakowskiego. Film z debaty można wciąż obejrzeć na naszym profilu na Facebooku.