Nowe życie Tuana

0
2944

Nowy inwestor w starym klubie sportowym w Józefosławiu zamierza stworzyć miejsce przyjazne dla całych rodzin.

Zlokalizowany przy ul. Geodetów klub sport&spa działał przez 8 lat. Uznawany za dość luksusowy, stał się w końcu nierentowny i na początku ubiegłego roku zakończył swoją działalność. Budynek wraz z wyposażeniem czekał na nowego inwestora i wreszcie się doczekał.

– Inwestor jest lokalny, z powiatu piaseczyńskiego – mówi Mikołaj Moszyński, prezes spółki Altecomo sp. z o.o., która będzie zarządzać obiektem. Na razie nowi właściciele nie chcą ujawniać zbyt wiele szczegółów. Koncepcja zakłada, że ma to być miejsce, gdzie będzie można przyjść całą rodziną, by miło i aktywnie spędzić czas. Na najwyższym piętrze utrzymana będzie strefa wellness. W nowym klubie na pewno będą się odbywać zajęcia fitness, utrzymana zostanie też siłownia.

–Planujemy ją zdecydowanie powiększyć o sąsiednie sale i zaopatrzyć w nowy sprzęt – mówi prezes. Zniknie za to basen. – Po prostu jest zbyt mały, by mógł być rentowny – tłumaczy. Niewykluczone, że w tym miejscu powstanie bar sportowy. Z pewnością w obiekcie utrzymane zostaną korty, częściowo również te wewnątrz budynku. Pewien obszar bowiem zajmie park aktywności ruchowej dla dzieci i młodzieży. To ma być największa niespodzianka w nowym-starym obiekcie. Nie zapadła jeszcze decyzja dotycząca utrzymania kortów do squasha. Obecnie trwają prace projektowe, w których koncepcja zagospodarowania budynku zostanie dopiero przełożona na inżynieryjne realia. Większość pomieszczeń czeka mniejszy lub większy remont. Nowy inwestor chce też zadbać o modernizację energetyczną obiektu na bardziej przyjazną środowisku.

– Chcielibyśmy wystartować, przynajmniej częściowo, w pierwszym kwartale 2019 roku – zapowiada Mikołaj Moszyński. – Wiele będzie zależało od tego, jak sprawnie będą przebiegały prace modernizacyjne.

Nowy obiekt rekreacyjno-sportowy w założeniu twórców ma być dostępny, również cenowo, dla całej rodziny.