Na przebudowę Geodetów i Energetycznej brakuje 20 mln zł

2
1922

Otwarto oferty w przetargu na przebudowę Geodetów i Energetycznej. Najniższa opiewa na ponad 39 mln zł i jak przyznaje wiceburmistrz Robert Widz, jest i tak atrakcyjna.

Na wynik tego przetargu w napięciu oczekiwali zarówno mieszkańcy Józefosławia, jak i władze gminy. Wiadomo było, że będzie to prawdopodobnie jedna z najdroższych inwestycji, jakie w ostatnich latach zrealizowała gmina a z pewnością najdroższa inwestycja drogowa. W grę wchodzi bowiem przebudowa gęsto zabudowanej ul. Geodetów, która przede wszystkim wymaga budowy kosztownego odwodnienia. Więcej o szczegółach pisaliśmy na początku stycznia – Geodetów i Energetyczna równocześnie.

Geodetów, Energetyczna, Józefosław, Auchan Piaseczno, Robert Widz
Mieszkańcy żartują, że po każdym deszczu na ul. Geodetów ich samochody powinny zamieniać się w amfibie /fot. Anna Zembrzycka

– Sam koszt odwodnienia ul. Geodetów to około 10 mln złotych, do tego dochodzi przebudowa wielu innych instalacji w tej drodze, za kolejne miliony – zwraca uwagę wiceburmistrz Robert Widz.

A to nie koniec kosztów, bo niezbędne będą też wypłaty odszkodowań za wykup działek do przebudowy, zarówno przy ul. Energetycznej, która ma stać się drogą dwupasmową, jak i ul. Geodetów.

Czytaj także: Dworcowa – kolejny odcinek

Kluczowe są pieniądze

W przetargu złożono trzy oferty. Najniższa opiewa na nieco ponad 39 mln zł, najwyższa na ponad 60 mln zł.

– Zaoferowana cena za ten zakres prac jest pozytywną wiadomością – mówi Widz. – Teraz naszym zadaniem, z pewnością niełatwym, będzie znaleźć dodatkowe środki na realizację tej inwestycji.

Zakładany budżet na to zadanie wynosi bowiem 19 mln zł. Jak podkreślały władze gminy rozpoczynając w grudniu przetarg, samorząd prowadzi rozmowy z różnymi podmiotami, w których interesie również jest poprawa infrastruktury drogowej w tym rejonie miasta i gminy.

Energetyczna, Geodetów, Józefosław, przebudowa Geodetów, Auchan Piaseczno, Outlet Piaseczno, Robert Widz
Ulica Energetyczna ma być dwupasmowa również za rondem przy outlecie

Inwestycja niewątpliwie jest bardzo ważna, a tysiące stojących w korkach i tonących w kałużach po każdym deszczu mieszkańców, oczekują, że po latach obietnic, rozmów i przymiarek, w końcu zostanie zrealizowana.

Dokumentacja jest gotowa, chętni do realizacji zadania są, pytanie brzmi czy uda się znaleźć pieniądze niezbędne na realizację przebudowy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię