Czytelnicza wyprawka czeka na przedszkolaki w bibliotece

0
612

W piaseczyńskiej bibliotece na najmłodszych czytelników czekają specjalne czytelnicze wyprawki z projektu Mała książka- Wielki człowiek.

Wyprawki Czytelnicze od Instytutu Książki w ramach projektu Mała książka – Wielki człowiek. czekają już na najmłodszych czytelników w piaseczyńskiej bibliotece. Przedszkolaki wraz z opiekunami mogą odebrać specjalne zestawy w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Głównej w CEM, filii przy ul. Kościuszki 49 oraz filii w Zalesiu Dolnym.

– Każde dziecko w wieku przedszkolnym (roczniki 2014-2017), które przyjdzie do wyżej wymienionych bibliotek, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem – informuje biblioteka. – W wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. Dla nich w ramach projektu przygotowano broszurę informacyjną, która ma przypomnieć o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

W piaseczyńskiej bibliotece na najmłodszych czytelników czekają specjalne czytelnicze wyprawki z projektu Mała książka- Wielki człowiek.

Akcja trwa od 1 października 2020 do wyczerpania Wyprawek Czytelniczych.

Czytaj także: Bezpłatna szkoła rodzenia w szpitalu św. Anny w Piasecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię