UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wybrano wariant Spacerowej

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Rondo, dwa kierunki ruchu, chodnik i ciąg pieszo-rowerowy – w Urzędzie ustalono, że będzie realizowany 1 wariant remontu ul. Spacerowej.


Dnia 16 listopada 2016 roku w szkole przy Kameralnej w Józefosławiu odbyło się spotkanie, na którym omawiano 4 możliwe warianty ulicy Spacerowej. Na podstawie uwag zgłoszonych wówczas, Biuro Projektów na zlecenie UMiG opracowało 3 warianty (1, 2a oraz 2b). W zeszłym tygodniu zdecydowano, że to wariant 1 będzie realizowany.
Wariant 1 określa skrzyżowanie Kameralnej i Julianowskiej jako trójwlotowe małe rondo bez sygnalizacji świetlnej. Ulica Spacerowa, która ciągnie się do ul. Działkowej, pozostanie ulicą dwukierunkową.
Wariant ten wymaga przesunięcia przystanku autobusowego, który teraz zlokalizowany jest w zatoczce. Przystanek w stronę Warszawy został zaprojektowany na północnym pasie ul. Kameralnej, ale przy okazji poszerzony zostanie chodnik do 4 metrów (od przystanku do wejścia do szkoły).
Co z miejscem po zatoczce autobusowej? W tym wariancie został on przekazany pod przestrzeń publiczną.
Miejsca postojowe zostały zaprojektowane wzdłuż ulicy Spacerowej, równolegle do niej i do płotu szkoły. Pas jezdni został w tym miejscu maksymalnie zwężony, aby uniknąć potrzeby wykupu działek oraz wyburzeń. Niemniej po zachodniej stronie ulicy został zachowany chodnik o szerokości 2 metrów, a po wschodniej 3-metrowy ciąg pieszo-rowerowy, będący kontynuacją tego istniejącego na ulicy Julianowskiej.
Na dalszym odcinku ulicy Spacerowej chodnik i ciąg pieszo-rowerowy zachowają swoje wymiary, jednak pas drogowy będzie ogólnie wynosił 15 metrów szerokości. Dzięki temu zaprojektowano pasy zieleni o szer. 1,5-2 metry, które będą oddzielać zarówno chodnik, jak i ciąg od pasa jezdni.
W celu spowolnienia ruchu skrzyżowania zostaną wyniesione i zamontowane zostaną progi zwalniające.
Spacerowa z ulicą Działkową połączy się w dwóch miejscach. W obecnym śladzie drogi przedłużony zostanie ciąg pieszo-rowerowy o szer. 3 metrów, który wyprowadzi pieszych i rowerzystów wprost do wejścia do Lasu Kabackiego. Wyjazd dla samochodów z kolei znajdować się będzie wzdłuż posesji przy Działkowej 50.
Ruch na terenie ZS przy Kameralnej będzie odbywał się tak jak do tej pory.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama