Odkryj serce Twojej społeczności – zapisz się na newsletter Przeglądu Piaseczyńskiego!

Gosirki Piaseczno remisują w pierwszym starciu rundy

Wróciły rozgrywki piłkarskie kobiet! Emocji zdecydowanie nie brakowało.
Gosirki Piaseczno zdołały odwrócić losy meczu w Grodzisku Mazowieckim

Źródło: FB: KS Gosirki Piaseczno

Gosirki Piaseczno zakończyły zmagania w rundzie jesiennej Aquick IV ligi z dorobkiem 10 punktów w 8 spotkaniach. Piaseczyńska drużyna pokonała Mazovię Grodzisk Mazowiecki (3:2), Sportową Czwórkę II Radom (3:1) i Żbik Nasielsk (6:1), a także podzieliła się punktami ze Świtem Barcząca (2:2). Piłkarki spędziły przerwę zimową na 6. pozycji w tabeli.

Po kilku miesiącach przygotowań do wiosny kibice wreszcie mogli zobaczyć swój zespół w walce o ligowe punkty. Za mecz z Legia Soccer Schools piasecznianki otrzymały walkower 3:0, więc pierwszy gwizdek wiosny miał miejsce nie 6 kwietnia, ale tydzień później.

W piątek 12 kwietnia w Grodzisku Mazowieckim Gosirki zmierzyły się z miejscową Mazovią. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęły przeciwniczki – w 10. i 36. minucie do siatki trafiła Alicja Faderewska. Rywalki potrafiły jednak się podnieść i odpowiedziały jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to po strzale z dystansu bramkę kontaktową zdobyła Patrycja Rurka. Po zmianie stron to Piaseczno przejęło inicjatywę, efektem czego w 65. minucie mieliśmy wyrównanie dzięki kolejnemu golowi Patrycji. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się remisem.

– Dzięki determinacji, woli walki, serca i ogromnego wysiłku włożonego w mecz przez cały zespół, gola do końca meczu nie straciliśmy. Drogi do bramki gospodyń niestety też więcej razy nie udało się znaleźć. Remis możemy traktować w kategorii tych zwycięskich nie tylko dlatego, że dziewczęta dogoniły wynik, odrabiając dwubramkową stratę, ale przede wszystkim dlatego, że tego dnia nikt nie odstawiał nogi i byliśmy po prostu DRUŻYNĄ – czytamy w pomeczowej relacji Gosirek. – W sposób szczególny dziękujemy kibicom, którzy nas dziś wspierali oraz wszystkim tym, którzy w nas nie zwątpili.

Na uwagę zasługuje debiut w zespole seniorek Amelii Budkiewicz. W dniu meczu zawodniczka miała skończone 14 lat i 67 dni!

Po 10 ligowych meczach Gosirki posiadają na swoim koncie 14 punktów. W następnej kolejce sprawdzą się na Stadionie Miejskim w Piasecznie ze Świtem Barcząca – starcie zaplanowane jest na niedzielę 21 kwietnia na godzinę 17:00.