Odkryj serce Twojej społeczności – zapisz się na newsletter Przeglądu Piaseczyńskiego!

Mistrzowie w karate. Sukces reprezentantów Okinawa Shorin Ryu

Piaseczyński klub reprezentowało 28 zawodników. Liczba medali robi wrażenie!
Piaseczyńscy karatecy spisali się na medal!

Źródło: Piaseczyński Klub Okinawa Shorin Ryu Karate

W pierwszy weekend kwietnia w hali Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zostały rozegrane 24. Mistrzostwa Polski Shorin-Ryu Karate Kobudo pod patronatem JM Rektora WUM, pana prof. dr hab. Zbigniewa Gacionga. W zawodach wzięły udział reprezentacje klubów Shorin-Ryu zrzeszonych w Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo. Rywalizowano w następujących konkurencjach: Kata, Shuyo Waza Kumite, Kata Kumiwaza i w Dojo Kumite z podziałem na tradycyjne Karate i Kobudo. Mistrzostwa otworzył Prezydent PUSKK Hanshi Aleksander Staniszew (9 Dan Okinawa Karate). Uczestnicy, którzy zajęli miejsca 1-3, mogli liczyć na wyróżnienia – w sumie rozdano 44 komplety medali i pucharów. Wiele z nich powędrowało do sportowców klubu Okinawa Shorin Ryu Karate, którego treningi odbywają się w Szkole Podstawowej nr 1 w Piasecznie.

Piaseczyńską drużynę reprezentowało łącznie 28 zawodników. Jej karatecy startowali we wszystkich wyżej wymienionych konkurencjach z podziałem na wiek i płeć. Każdy z nich zaprezentował duże umiejętności, a ciężka praca została nagrodzona. Podopieczni trenera kadry Shihan (honorowy tytuł nadawany mistrzom i nauczycielom sztuk walki) Konrada Sadowskiego (4 Dan Okinawa Karate) odnieśli duży sukces. Udało im się zdobyć 2 złote medale, 6 srebrnych oraz 6 brązowych! Ponadto zajęli oni również 3 czwarte miejsca.

Gratulacje dla aktualnych mistrzów, wicemistrzów i brązowych medalistów Mistrzostw Polski 2024! Piaseczno może pochwalić się naprawdę znakomitymi przedstawicielami tej dyscypliny sportu.