UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Problem z Piłsudskiego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańców niepokoi zwiększony ruch tranzytowy w centrum miasta.


Ulica Józefa Piłsudskiego (nad którą nadzór sprawuje Starostwo Powiatowe w Piasecznie) w Konstancinie-Jeziornie ciągnie się od ronda imienia Jana Pawła II do ronda przy ulicy Bolesława Prusa i Wacława Gąsiorowskiego. Jest niezwykle ważnym miejscem dla uzdrowiska, gdyż biegnie obok Parku Zdrojowego, to samo centrum Konstancina. Z drogi tej nierzadko korzystają pojazdy ciężarowe, co martwi mieszkańców.
– W ostatnim czasie kilkakrotnie mieszkańcy ścisłego centrum Konstancina zwracali się do mnie z prośbą o interwencję w sprawie zwiększonego istotnie ruchu tranzytowego ulicy Piłsudskiego. Dotyczy to również ruchu ciężarówek, które przejeżdżają przez centrum uzdrowiskowego Konstancina. Zdaję sobie sprawę, że zarówno ulica Piłsudskiego, jak i ulica Prusa są drogami powiatowymi, a co za tym idzie, organizacja ruchu na nich nie leży w kompetencjach naszej gminy. Z drugiej strony jednak ulice te są newralgiczne dla centrum i jego charakteru uzdrowiskowego – napisał w swojej interpelacji do Kazimierza Jańczuka Przewodniczący Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny Andrzej Cieślawski. – Zwracam się o wyjaśnienie przyczyny nasilenia ruchu tranzytowego przez centrum Konstancina, odpowiedzi, czy w tym względzie przestrzegane jest prawo, a także o zwrócenie się do zarządu dróg o właściwe ich oznaczenie. W tej ostatniej kwestii istotne jest, by znaki o obowiązujących ograniczeniach prędkości, tonażu oraz kategorii pojazdów, których to dotyczy, były ustawione tak, by nie było możliwości fałszywej interpretacji lub manipulacji – czytamy dalej.
W załączniku Andrzej Cieślawski zawarł uwagi mieszkańców. Można wywnioskować, iż znaki ograniczające prędkość oraz tonaż pojazdów ustawione są w sposób niekonsekwentny, przez co nie ma możliwości egzekwowania ich przestrzegania. Zwiększony ruch ciężarówek może być związany z przekierowaniem ruchu na ulicę Piłsudskiego wobec całkowitego zakazu wjazdu pojazdów ciężarowych w ulicę Warecką z ronda przy ulicy Gąsiorowskiego, Prusa, Wareckiej i Piłsudskiego.
– Sugerowałbym, by gminny wydział dróg przeanalizował oznaczenie ulic centrum Konstancina będących w zarządzie powiatu, pod kątem obowiązujących ograniczeń i zasad stawianych znaków drogowych. Tak opracowany materiał powinien być przekazany Starostwu Powiatowemu z wnioskiem o realizację – dodał Przewodniczący.
Będziemy przyglądać się sytuacji i rozwiązaniom, jakie zaproponują w tej sprawie gminni urzędnicy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama