PKP zamyka przejazd w Nowej Iwicznej

0
960

Kolejne utrudnienia w związku z modernizacją linii kolejowej Warszawa – Radom czekają kierowców już od piątku.
– 29 lipca o godzinie 20 wykonawca robót rozpocznie drugi etap przebudowy przejazdu kolejowo-drogowego na ulicy Krasickiego w Nowej Iwicznej na odcinku linii kolejowej między Warszawą a Czachówkiem – informuje nas rzecznik prasowy PKP PLK, Karol Jakubowski. – Wymieniona zostanie nawierzchnia drogowa i kolejowa na kolejnej części przejazdu. W tym czasie do 12 sierpnia przejazd będzie zamknięty. W porozumieniu z gminą został opracowany schemat objazdu – samochody będą kierowane na czynny przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Słonecznej w Starej Iwicznej – dodaje rzecznik.
PKP PLK przygotowuje również zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu ulicy Karczunkowskiej, w związku z rozpoczęciem budowy wiaduktu drogowego nad linią kolejową.
Sam remont postępuje w szybkim tempie, a pierwsze efekty są już widoczne.
– Na ostatnim etapie jest przebudowa stacji Warszawa Okęcie. Trwają testy sprawności wszystkich zainstalowanych urządzeń, w tym wind. Stacja została wyposażona w nową wiatę, oświetlenie, zamontowane zostaną również nowe ławki. Planuje się, że w sierpniu będzie w całości dostępna dla pasażerów – poinformował nas Karol Jakubowski. – Na odcinku Warszawa Okęcie – Piaseczno PLK planuje w sierpniu uruchomienie połączeń po nowym, przebudowanym torze. Od razu po otwarciu wykonawca przystąpi do modernizacji sąsiedniego toru – dodaje Karol Jakubowski.
Niewiele to zmieni w komforcie aktualnych podróży koleją, ponieważ remont na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek potrwa jeszcze kilkanaście miesięcy, pocieszające jednak wydaje się tempo prac i ich postęp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię