UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kaskadowy pomiar ruchu już w niedzielę

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że już jutro, tj. w najbliższą niedzielę, 25 lutego br. w godz. 6:00 – 22:00 stołeczni policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 

- Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi - czytamy w komunikacie.

Policjanci przypominają, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizj na polskich drogach jest właśnie prędkość. Stąd działania "Kaskadowy pomiar prędkości", które mają na celu  ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.

Do działań  zostaną wykorzystane m.in. radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideo rejestratory i laserowe mierniki prędkości będące w dyspozycji Komendy Stołecznej Policji, jak również zaangażowanych w działania powiatów ościennych.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Konstancinianka Konstancinianka 26 lutego 2018

    A może Policja byłaby uprzejma organizować takie pomiary na ulicy Prusa w Konstancinie i to codziennie!
    Kierowcy czują się tu bezkarni, bo po prostu są bezkarni. Może postawienie radaru utemperowałoby kierowców,
    bo na znaki nikt tu nie zwraca uwagi! Przykre to ... samo doświetlanie przejść dla pieszych to za mało. Czy ktoś się w końcu zajmie tutaj tym problemem? Dziękuję.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama