UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Darmowe L-ki ruszyły

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zgodnie z planem od 1 marca posiadacze Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca mogą bezpłatnie korzystać z przejazdów ośmioma liniami „L”. Są też pierwsze oferty komercyjne.

 

Program Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca wystartował na początku lutego. W ciągu miesiąca Urząd Gminy wydał ponad 2,5 tysiąca kart. Większość z nich mieszkańcy wyrobili na poczekaniu w Referacie Obsługi Karty Mieszkańca zlokalizowanym przy ul. Puławskiej 5, a 700 osób odebrało karty po złożeniu wniosku przez Internet.

Dzięki modyfikacji umowy między gminą a warszawskim ZTM już od 1 marca posiadacze karty podróżują bezpłatnie lokalnymi liniami „L”, które podlegają gminie Piaseczno: L-2, L-5, L-12, L-13, L-24, L-25, L-32, L-39. Gmina podpisała też pierwsze umowy z podmiotami gospodarczymi.

– Są już też pierwsze rabaty oferowane przez partnerów prywatnych. Na razie zgłosiło się sześć firm z różnych branż – informuje Tomasz Pawlak, kierownik Referatu Obsługi Karty Mieszkańca. Informacja o rozszerzaniu oferty usług czy zakupów z rabatem jest aktualizowana na stronie internetowej www.karta.piaseczno.eu.

Przypominamy, że karta dostępna jest dla mieszkańców gminy Piaseczno, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie. Osoby niezameldowane na pobyt stały na terenie gminy ubiegając się o kartę muszą okazać pierwszą stronę zeznania PIT z widocznym adresem zamieszkania na terenie gminy Piaseczno. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza ona ona 8 marca 2018

    OD lutego na terenie Góry kalwarii podyzka na L-25 biletów a podatki placimy w Piasecznie ,gorsi/?

  • Link do komentarza Andrzej Andrzej 7 marca 2018

    Niestety, nie wszystkie "L" są darmowe, w związku z czym niektórzy mieszkańcy Gminy w dalszym ciągu, by dojechać do domu, będą w "Lkach" płacić. Są to mieszkańcy II kategorii i dla nich Piaseczyńska Karta Mieszkańca będzie miała kolor czerwony. Ze wstydu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama